20 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków nie zezwoli na wjazd osobom zaszczepionym Sputnikiem V

Po tym, jak Stany Zjednoczone oświadczyły, że pozwolą na wjazd na swoje terytorium podróżnym z zagranicy, którzy zostali zaszczepieni pełnym programem przeciwko COVID-19, ogłoszonym na listopad, zasady funkcjonowania tego programu „wydają się wykluczać wiele osób uznanych za w pełni odporny, a wśród nich miliony, które otrzymały dwie dawki. „Od szczepionki Sputnik 5 z Rosji”. Washington Post.

Słynna amerykańska gazeta donosiła:

Szerzej, amerykański plan to kolejny cios dla twórców Sputnika V, który Moskwa z dumą ogłosiła jako pierwszą zarejestrowaną szczepionkę na koronawirusa. Chociaż szczepionka miała być potężnym narzędziem dyplomacji pandemicznej, jej ograniczona akceptacja za granicą i powolne tempo dostarczania pozostawiły ją w tyle, nie tylko w przypadku szczepionek zachodnich, ale także tych wytwarzanych przez chińskich producentów”.

Poczta Waszyngtona.

Gazeta dodaje, że początkowa decyzja USA dotycząca rosyjskiej szczepionki dotyczy „setek tysięcy Rosjan”. I ogólnie każda osoba, niezależnie od narodowości, została zaszczepiona Sputnikiem V.

Pomimo chłodnych stosunków dyplomatycznych i ograniczonego popytu na podróże międzynarodowe, w 2019 r. Stany Zjednoczone odwiedziło prawie 300 tys. Rosjan, według American Travel Association, ostatniego roku, za który dostępne są dane liczbowe.

Poczta Waszyngtona.

Szczepionki, Agencja Żywności i Leków, FDA

ten Administracja Jedzenia i Leków (Administracja Jedzenia i Leków) z Zjednoczone państwo Powiedział, że tylko cudzoziemcy, którzy zostali zaszczepieni dawkami zatwierdzonymi przez ten instytut i przez: Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) Będą mogli wjechać do kraju. Żadne z tych dwóch ciał nie używało marki w sytuacjach awaryjnych Sputnik, z Rosji.

Oznacza to, że ponieważ Administracja Jedzenia i Leków Szczepionka nie jest wliczona w cenę Sputnik Do użytku w sytuacjach awaryjnych przeciwko Koronawirus (COVID-19)Cudzoziemcy z tym znakiem nie mogą wjechać do kraju.

Jakie szczepionki przyjmujesz? Zjednoczone państwo?

ten Administracja Jedzenia i Leków W oświadczeniu zawarte są znaki towarowe, które uznasz za odpowiednie:

 • Pfizer / Biotechnologia
 • nowoczesny
 • Janssen
READ  Absolwent NMSU został ranny. Zabijają swojego partnera

Tymczasem szczepionki zatwierdzone do użycia w sytuacjach awaryjnych przez Światową Organizację Zdrowia to:

 • Pfizer / Biotechnologia
 • nowoczesny
 • AstraZeneca
 • Janssen
 • Sinofarm
 • Sinovac

Rząd Rosji Był pierwszą osobą na świecie, która zdobyła punkty Serum Sputnik przeciwko COVID-19, co oznacza zdominowanie tematu; ten Administracja Jedzenia i Leków z Zjednoczone państwo Światowa Organizacja Zdrowia spowodowała niepowodzenie Rosji, nie zatwierdzając jeszcze go do użytku w sytuacjach awaryjnych, zmniejszając faworyzowanie w społeczności międzynarodowej.

Jednak szczepionka Sputnik Pokazano w odniesieniu do COVID-19, 42 dni po pierwszej dawce, Sprawność powyżej 95%Jak stwierdzono w oświadczeniu wydanym przez centrum estetyczne i Rosyjski Fundusz Inwestycji Bezpośrednich (FIDR) odpowiedzialny za jego tworzenie i dystrybucję.

Administracja Jedzenia i Leków I Sputnik

 • Wielu obywateli Rosji nie będzie mogło podróżować do Zjednoczone państwo
 • decyzje Administracja Jedzenia i Leków A Światowa Organizacja Zdrowia ogranicza wysiłki na rzecz zwalczania choroby

Tymczasem Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła w oświadczeniu, że licencjonowane szczepionki przeciw COVID-19 dostarczają informacji na ten temat Skuteczność w zapobieganiu chorobom. Nie obejmuje jednak Sputnik Nie mówi o tym w swoich tekstach, mimo że są one zgodne z międzynarodowymi standardami.

Szczepionki zatwierdzone przez Światową Organizację Zdrowia lub przez surową krajową agencję regulacyjną (taką jak: Administracja Jedzenia i Leków z Zjednoczone państwo), zapewnić ochronę Przeciw poważnym chorobom i hospitalizacji względem zmiennej delta, jak również względem innych zmiennych będących przedmiotem zainteresowania”.