22 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Panika na zakupy i długie kolejki: Anglia bez paliwa, bo nie ma kierowców

Branża transportu ciężarowego szacuje, że ma mniej niż 100 000 kierowców ciężarówek z powodu „idealnej burzy”, która połączyła pandemię COVID, starzejącą się siłę roboczą i exodus zagranicznych pracowników z powodu „Brexitu”.

Londyn (AFP) – niektóre Brytyjskie stacje benzynowe Oni mieli Długie kolejki Samochody w poniedziałek czwarty dzień z rzędu studiował rząd Wyślij do wojska Aby pomóc w walce spowodować niedobór za pomocą Brak kierowców ciężarówek.

Brian Maderson, prezes Retail Gasoline Merchants Association, powiedział, że szkolenie jest oferowane personelowi wojskowemu „w tle” do obsługi cystern, chociaż rząd powiedział, że „w tej chwili nie ma planów” rozmieszczenia żołnierzy.

Stowarzyszenie, które reprezentuje około 5500 niezależnych sklepów, podało w niedzielę, że około dwie trzecie jego członków zgłosiło, że skończyło się paliwo po tym, jak brak kierowców ciężarówek wywołał falę paniki zakupowej.

Kierowcy na stacji benzynowej w południowo-wschodnim Londynie 25 września 2021 r. Zdjęcie: Dominic Lipinski, PA via AP

Roland McKibbin, niezależny elektryk z Londynu, powiedział, że musiał zrezygnować z pracy, ponieważ nie mógł zatankować.

„Jestem uzależniony od paliwa, aby dostać się do pracy, jeśli nie ma paliwa, nie mogę jeździć, co oznacza, że ​​nie mogę dostać się do pracy z moimi narzędziami” – powiedział. „Zasadniczo idioci z paniką na zakupach kosztowali mnie pieniądze i zabierali jedzenie prosto ze stołu dla mojej żony i pięcioletniego syna, ponieważ niestety nie mogę odizolować domów ludzi od swoich”.

Branża transportowa szacuje, że w Wielkiej Brytanii brakuje nawet 100 000 kierowców ciężarówek z powodu idealnej burzy, która połączyła pandemię koronawirusa, starzejącą się siłę roboczą i exodus zagranicznych pracowników po Brexicie. Przepisy imigracyjne po Brexicie oznaczają, że obywatele UE nie mogą już mieszkać i pracować w Wielkiej Brytanii bez wiz, jak miało to miejsce, gdy kraj był członkiem bloku.

Inne kraje, takie jak Stany Zjednoczone i Niemcy, również cierpią na niedobór kierowców ciężarówek. Ale problem pojawił się szczególnie w Wielkiej Brytanii, gdzie przyczynił się do zamykania stacji benzynowych i opróżniania półek w supermarketach.

READ  Testy DNA potwierdzają istnienie żywego potomka Siedzącego Byka, ostatniego wielkiego przywódcy Siuksów
Kierowcy ustawiają się w kolejce, aby zatankować paliwo na stacji w Staly Bridge w Anglii w sobotę 25 września 2021 r., gdy po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zaczęły pojawiać się niedobory paliwa. Zdjęcie: Anthony Devlin, PA przez AP

Rząd zauważył, że panika zakupowa pogarszała problem z zaopatrzeniem i wezwała ludzi, aby nie gromadzili paliwa.

„Jedynym powodem, dla którego nie mamy benzyny w sklepach, jest to, że ludzie kupują niepotrzebną benzynę” – powiedział minister środowiska George Eustice.

W niedzielę ogłosił, że tymczasowo zawiesi przepisy dotyczące konkurencji, aby firmy sprzedające paliwo mogły dzielić się informacjami i koncentrować na obszarach o niższych dostawach.

Wysłała również wojskowych egzaminatorów prawa jazdy, aby przyspieszyć testowanie nowych kierowców oczekujących na wydanie prawa jazdy.

„W tej chwili nie mamy żadnych planów, aby dowodzić wojskiem” – powiedział Eustis.

„Ale zawsze czeka nas cywilny oddział ratunkowy” – dodał.

Pompy zostały wyłączone na stacji benzynowej, której skończyło się paliwo z powodu zakupów paniki w Wielkiej Brytanii, w Manchester w Anglii, w poniedziałek 27 września 2021 r. Zdjęcie: John Soper, Associated Press

Po tygodniach narastającej presji wynikającej z niedoborów, rząd brytyjski ogłosił w sobotę, że wyda tysiące wiz awaryjnych zagranicznym kierowcom ciężarówek, aby zapobiec Świętom Bożego Narodzenia bez indyka i zabawek dla wielu brytyjskich rodzin. Rząd zapowiedział, że od października wyda 5 000 trzymiesięcznych wiz kierowcom ciężarówek, a kolejne 5 500 dla pracowników przemysłu drobiarskiego.

Ale to nie obejmuje niezbędnej liczby. Robbie MacGregor-Smith, prezydent Konfederacji Przemysłu Brytyjskiego, powiedział, że ogłoszenie było „równoznaczne z wrzuceniem naparstka z wodą na ogień”.

Przedstawiciele europejskich kierowców ciężarówek sceptycznie podchodzili do tego, że wielu pracowników chce przenieść się na krótki okres do Wielkiej Brytanii. Wizy wygasną 24 grudnia.

Edwin Atema z holenderskiego FNV, reprezentującego kierowców z całej Europy, powiedział, że system wizowy to „ślepy zaułek”.

Myślę, że pracownicy z UE, z którymi rozmawialiśmy, nie pojadą do Wielkiej Brytanii, aby uzyskać wizę krótkoterminową, aby pomóc Wielkiej Brytanii wydostać się [problema] Stworzyła siebie – powiedziała BBC.