21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Akademie inżynierskie, naukowe i medyczne

Akademie inżynierskie, naukowe i medyczne

ten Meksykańska Akademia Inżynierii, Meksykańska Akademia Nauk i Narodowa Akademia Medyczna mówić przeciwko prośbie Prokurator Republiki Aby uzyskać nakaz aresztowania 31 osóbWiększość z nich to wybitni uczeni, pod zarzutami czterech jak zbrodnie przestępczość zorganizowana.

Nasze akademie uznają rację CONASET Organizować współpracę z sektorem akademickim. Z tego powodu nasze akademie nawiązały współpracę z Forum Naukowo-Technologiczne w różnych formach określonych w Statucie Conacyty. Przez te wszystkie lata nie wymyśliliśmy żadnego niewłaściwego zachowania ze strony administratorów odpowiednich forów, ani ze strony urzędników Conacytu, z którymi mieliśmy do czynienia” – czytamy w oświadczeniu.

Akademie zwracają uwagę, że jeżeli Prokuratura Generalna RP stwierdzi, że którykolwiek z oskarżonych popełnił czyn sprzeczny z prawem, należy przedstawić oskarżenie i elementy dowodowe, aby sędzia mógł rozpoznać sprawę z poszanowaniem prawa. które zasada domniemania niewinności i zasady postępowania sądowego określają, co jest właściwe.

Przeczytaj także: Kultura UNAM określa oskarżenia naukowców jako „nękanie”

„Oczywiście zarzut przestępczości zorganizowanej jest nieproporcjonalny” – mówią.

Dodają: „Niepokoi nas wpływ podziałów i konfrontacji, które wynikają z radzenia sobie z tymi sytuacjami na relacje meksykańskich naukowców i sektor państwa odpowiedzialny za politykę naukową, technologiczną i ludzką. Nasz kraj nie może sobie pozwolić na luksus posiadania społeczność akademicka z dala od państwa”.

Dla wszystkich powyższych, mówią: „Odrzucamy bezpodstawne wyrażenia skierowane do społeczności naukowej, które tylko wywołują zamieszanie wśród społeczności meksykańskiej i pojawiają się na rzecz dialogu między zaangażowanymi stronami. pozytywna współpraca.”
Członkowie Krajowej Rady Nauki i Technologii (Conacyt) oraz Naukowego i Technologicznego Forum Doradczego (FCCyT), przez własną administrację Conacyt, zostali oskarżeni przed FGR o cztery przestępstwa.

Ogłoszono jednak, że sędzia z Federalnego Centrum Wymiaru Sprawiedliwości w Almoloya w Meksyku kategorycznie odmówił wystawienia przez FGR nakazów aresztowania wobec oskarżonych, co zostało uczczone przez środowisko naukowe.

READ  To, co otrzymasz jako pierwsze na teście osobowości, ujawni Twoją osobowość | Test psychologiczny | wirusowe | nda nnrt | Meksyk

Prokuratura wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że ​​ponownie wystąpi o nakaz aresztowania, argumentując, że sędzia nie ma wyroku.

fjb