14 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Astronomowie obliczają, że skala jasności w kierunku Słońca może być siedmiokrotnie większa niż jeden z księżyców Marsa

Opublikowany:

25 września 2021 03:46 GMT

Jego najbliższe podejście do Ziemi nastąpi, gdy znajdzie się na orbicie Saturna w 2031 roku.

w badanie Opublikowane w repozytorium preprintów arXiv astrolodzy z międzynarodowego projektu współpracy Dark Energy Survey (DES) dokonali przeglądu nowych danych dotyczących komety 2014 UN271, która może mieć średnicę do 150 km, około Siedem razy większa od Fobosa, satelita Marsa.

Dzięki kolejnym badaniom ustalono wielkość tego ciała niebieskiego, aż do ustalenia jego masy Dziesięć razy więcej niż kometa Hale-Bopp, nazwany „Wielką Kometą 1997 roku”.

2014 UN271 będzie nie tylko większy niż księżyc marsjański; Jak wynika z analiz astronoma Willa Grattera, prześcignie on również asteroidę 55 Pandora i kosmiczną skałę znaną jako Arrokoth.

ten „Ogromny latawiec” z chmury Oorta Odkryto ją w 2014 roku. Początkowo pomylono ją z planetą karłowatą, ale później okazało się, że wykazuje oznaki aktywności, po czym przeklasyfikowano ją na kometę.

Według danych analizowanych w ostatnich latach, w latach 2014-2018 ciało we wszechświecie przemieściło się o około 20 do 23 jednostek astronomicznych (jedna jednostka astronomiczna to średnia odległość między Ziemią a Słońcem). Naukowcy astronomii Oblicz które przyjdą do maksymalne podejście na Ziemię po umieszczeniu na orbicie Saturna w 2031 roku.

READ  Księga wspomnień, muzyki, medycyny i szaleństwa