16 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

ACS konsoliduje swoją cyfrową ekspansję dzięki nowemu centrum danych w Polsce

ACS konsoliduje swoją cyfrową ekspansję dzięki nowemu centrum danych w Polsce


ACSJej niemiecka spółka zależna Hochtief ogłosiła budowę centrum danych w Warszawie kilka miesięcy po sfinalizowaniu transakcji na budowę tych obiektów w Niemczech.


Po zbudowaniu centrów danych dla czterech największych firm technologicznych na świecie, The Grupa ACS Kontynuuje poszerzanie swojego przywództwa i ekspozycji w jednym ze strategicznych sektorów. poprzez swoją niemiecką spółkę zależną Hochtiff, Hiszpański koncern ogłosił zawarcie umowy na budowę centrum danych w Warszawie. Obiekt jest częścią pilotażowego kompleksu w Polsce, który powstanie na 4-hektarowym terenie i będzie posiadał łącznie cztery niezależne centra danych o mocy 60 MW. Spółka zależna ACS będzie generalnym wykonawcą Grupy Data4, jednego z wiodących europejskich operatorów centrów danych.

Nagroda wpisuje się w ewolucję firmy w kierunku samozwańczych projektów nowej generacji. Mając na celu budowanie lepszej przyszłości, spółki tworzące Grupę ACS zobowiązały się do zwiększenia swojej ekspansji i wzmocnienia swojej pozycji lidera w obszarach zrównoważonej mobilności, transformacji energetycznej, cyfryzacji i produkcji biofarmaceutycznej. Są to obszary, które mają już znaczną wagę w księdze zamówień, ale oczekuje się, że ich waga w perspektywie krótko- i średnioterminowej będzie nadal rosła, co jest jednym z kamieni węgielnych strategii wzrostu i rozwoju.

Jak wyjaśnił prezes spółki, Juana Santamarii„Wdrażanie infrastruktury zaawansowanych technologii, w tym sieci 5G, oraz jej zastosowanie w obiektach nowej generacji szybko się rozwija”. Ten rozwój branży cyfrowej wydobywa na światło dzienne soczysty rynek budowlany. Centra danych Na całym świecie.

Cyfryzacja wielu dziedzin życia postępuje w szybkim tempie i wymaga znacznej rozbudowy możliwości infrastruktury cyfrowej. W tym sensie Santamaría podkreśliła „solidne doświadczenie” Hochtiefa jako wykonawcy centrum danych. Na początku roku grupa ogłosiła sojusz z Palladio Infrastructure Fund na rzecz budowy centrów danych w Niemczech, który zaczął przynosić owoce w marcu wraz z budową i obsługą stacjonarnego centrum danych w Nadrenii Północnej-Westfalii. Ukończony w 2024 roku.

READ  Edgar Rivera startuje w Polsce w ramach przygotowań do Igrzysk Ameryki Środkowej

Według PUBLIKACJA SPECJALNA NRgrupa jest wiodącym na świecie deweloperem wielkoskalowych centrów danych, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Na czele tego rynku stoi firma Turner, która została niedawno wyróżniona w tej samej publikacji jako najbardziej ekologiczna firma budowlana w kraju. Jest także największym wykonawcą w kraju, którego obroty w 2022 roku wyniosą 15,14 mld euro.

„Turner jest jednym z nielicznych wykonawców pracujących dla czterech największych firm technologicznych na świecie” – zauważył Santamaria. W ostatniej prezentacji wyników dla akcjonariuszy spółka podkreśliła, że ​​w pierwszym półroczu roku jej amerykańskiej spółce zależnej przyznano plany budowy wielkoskalowych centrów danych na łączną kwotę 500 mln euro.