22 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kiedy zacierają się granice między science i science fiction

Kiedy zacierają się granice między science i science fiction

Avi Loeb jest nie tylko astronomem. Były przewodniczący Harvard Department of Astronomy, dyrektor Instytutu Teorii i Obliczeń w Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics oraz członek Rady Doradców Naukowo-Technicznych Prezydenta Stanów Zjednoczonych Loeba Ho Jeden z najbardziej oryginalnych i kontrowersyjnych umysłów współczesnej planetologii.

nic dziwnego: Był jednym z najważniejszych orędowników tej możliwości أوOumuamua, pierwszy zaobserwowany obiekt międzygwiezdny, który odkryliśmy w Układzie Słonecznym, To był dziwny statek Jest przekonany, że Projekt Galileo jest najlepszym, jaki mamy do znalezienia technologii pozaziemskich, ale te Daleko im do jego najdziwniejszych pomysłów. Jeden teraz, nie wchodząc dalej, bierze tort.

Najmniej zbadane odpowiedzi dotyczące pochodzenia wszechświata

zatrudnienie Jego ostatni artykuł w Scientific AmericanLoeb krótko omawia różne teorie, które próbują odpowiedzieć na „największą tajemnicę w historii naszego wszechświata, co wydarzyło się przed Wielkim Wybuchem”. Potem zakasa rękawy i dalej komentuje „mniej zbadaną możliwość”: teorię, że wszechświat może być eksperymentem, Laboratorium stworzyło niezwykle zaawansowaną cywilizację technologiczną.

„Ponieważ nasz wszechświat ma płaską geometrię z zerową energią netto, zaawansowana cywilizacja opracowała technologię, która stworzyła wszechświat potomny z powietrza przez tunel kwantowy” – mówi Loeb. Kontrowersyjna teza astronoma zakłada, że ​​synteza fizyki kwantowej i teorii względności (jednego ze „świętych Graali” współczesnej fizyki) pozwoliłaby na rozwój Technologia potrzebna do tworzenia „światów dziecięcych” w laboratorium.

Chociaż teoria jest zaskakująca i pomoże pogodzić takie idee, jak „zasada antropiczna” z obecną fizyką, Tego wszystkiego nie da się wykazać w celach praktycznych, z pewnością. Jednak teoria ta doprowadziła Loeba do skonstruowania odmiennej od tej klasyfikacji cywilizacji Nikołaj Kardaszew Zaproponowany w latach 60. XX wieku.

Zamiast mówić o cywilizacjach typu I, II i III zgodnie z ich wykorzystaniem zasobów, Loeb mówi o cywilizacjach klasy A (zdolne do odtworzenia warunków kosmicznych, które umożliwiły ich istnienie) i klasy B (zdolne do modyfikowania swojego bezpośredniego otoczenia). być niezależnym od swojej gwiazdy hosta) i klasy C (reszta). My, według Loeba, znaleźlibyśmy się w tej kategorii C. po każdej rzeczy , Gdyby słońce dzisiaj umarło, nie bylibyśmy w stanie odtworzyć warunków do życia na naszej planecie.

READ  Światowa Organizacja Zdrowia świętuje 100-lecie poprawy zdrowia i dobrostanu zwierząt

Ale za tym wszystkim aranżacja jest zachwycająca, ponieważ Rozszerza sposób, w jaki myślimy o życiu poza Ziemią. Wciąż są to „eksperymenty myślowe” i możliwe, że gdyby autor nie miał Loeba, nikt by tego nie zauważył, ale są to takie szalone pomysły, które sprawiają, że (nieustannie) zmieniamy wielkość naszego lokalu w tym zimnym i niegościnnym miejsce. zwany wszechświatem.

Wyobraź sobie | Ryo Tanaka