5 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Queretaro na liście 10 najlepszych turystyki medycznej – Diario de Queretaro

Wyższa specjalizacja medyczna, która gromadzi się w Queretaro, stawia podmiot jako magnes dla turystyki medycznej w centrum kraju. Nawet w czasach pandemii udało się utrzymać poziom opieki nad zagranicznymi pacjentami.

Są to dobrej jakości specjalizacje oferowane w kardiologii, opiece i leczeniu onkologicznym, a także w skomplikowanych problemach endokrynologicznych, problemach kontroli immunologicznej, a także w internistyce, chirurgii i chirurgii plastycznej.

Według informacji Federalnego Ministerstwa Turystyki, najlepsze kierunki turystyki medycznej to Baja California, Baja California Sur, Sonora, Mexico City, Chihuahua, Jalisco, Nuevo Leon, Puebla, Quintana Roo i Queretaro.

W wywiadzie prezes Klastra Medycznego i Zdrowotnego Queretano, Juan Manuel Fraga, stwierdził, że od 5 do 10% wszystkich wysokospecjalistycznych pacjentów pochodzi z takich podmiotów jak Guanajuato, Hidalgo i San Luis Potosí oraz z obszarów stanu Meksyk pod nazwą Michoacán. Podał też, że przeciętny pobyt w prywatnych szpitalach wahał się od dwóch do trzech dni.

Miasto Queretaro, dzięki talentowi personelu medycznego i pielęgniarskiego, nad którym pracuje na co dzień, a także infrastrukturze szpitalnej, stało się ważnym odbiorcą turystyki medycznej w regionie. Wysoko wyspecjalizowany biegun rozwoju o większym prestiżu.

„Wiemy, że oferujemy wysokiej jakości usługi i specjalizacje, takie jak nowotwory lub kardiologia, więc ludzie nie muszą jeździć do Mexico City, Monterrey lub Stanów Zjednoczonych, więc trochę, aby się doskonalić i że ludzie wiedzą, że jesteśmy konkurencyjni, co nie tylko przyciągnie turystów zdrowotnych, ale uniemożliwi im to uzyskanie opieki gdzie indziej, a także przyciągnie więcej inwestycji, ponieważ będą dumni ze swojego bezpieczeństwa, ale także z dobrej opieki zdrowotnej”, co również zdołało wzbudzić zainteresowanie i więcej specjalistów jest chętnych do przyłączyć się i pomóc w znalezieniu lepszych rozwiązań zdrowotnych, powiedział.

Wyjaśnił, że pracują również nad generowaniem wskaźników jakości w szpitalach i zwiększaniem konkurencyjności. Ponadto zwrócił uwagę na związane z tym inwestycje w państwie związane z otwarciem kolejnej infrastruktury szpitalnej, ale przede wszystkim z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu technologicznego.

READ  Nadchodzi nowa burza słoneczna, która zostawi nas z nieoczekiwanym prezentem

Podkreślił, że strona Queretaro koncentruje się bardziej na turystyce medycznej w centrum kraju. „Myślę, że w Meksyku istnieje rynek śródlądowy, na przykład Queretaro ma dwa miliony mieszkańców, ale jeśli rozciąga się na promień 200 km, z wyjątkiem Mexico City, ma populację od sześciu do siedmiu milionów”.

pandemia

Jeśli chodzi o wpływ na tę działalność ze względu na stan zagrożenia zdrowia, skomentował, że szpitale są rozpraszane przez ten problem i było mniej procedur niż w przypadku innych specjalności, ale konkretna prośba o uwagę ze strony wirusa spowodowała, że ​​ludzie wybierają nawet z Mexico City do przyjedź do Querétaro w trosce o zdrowie.

Doprecyzował, że jeśli chodzi o choroby takie jak nowotwory, epidemia nie zmieniła swojego rytmu, a zainteresowanie ludzi m.in. z Guanajuato czy Michoacan jest kontynuowane.

„Jesteśmy przekonani, że Queretaro nadal będzie regionalnym punktem odniesienia dla turystyki medycznej” – zadeklarował.

Konferencje

Chociaż krajowi w ciągu dwóch lat epidemii udało się utrzymać aktywność opieki nad pacjentami w regionie centralnym, znacznie ograniczono organizację konferencji lub porozumień związanych z sektorem zdrowia.

Raport Stanowego Sekretariatu Turystyki Queretaro stwierdza, że ​​w 2019 roku, rok przed epidemią, podmiot zorganizował średnio 25 wydarzeń, które zgromadziły 21 460 uczestników, w 2020 roku były tylko działania w lutym i marcu, miesiącach, w których odbyły się trzy wydarzenia odbyło się przy napływie 2100 osób.

Na rok 2021 i dwa miesiące po zakończeniu roku tylko część medyczna rejestruje się w czerwcu w siedzibie 26. Międzynarodowej Konferencji Pediatrii AMOHP z udziałem 200 osób.

grupa

Należy zauważyć, że Querétaro wraz z Nuevo León i Puebla to stany z grupą medyczną i Querétaro jest jedynym certyfikowanym.

W skład tej grupy wchodzi 15 organizacji w tym podmiocie, w tym szpitale, centra diagnostyczne, ośrodki szkoleniowe i przychodnie.