5 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Miejska Komisja Zdrowia, niezbędny sojusznik dla dobrego samopoczucia Potosinos

San Luis Potosi SLP. – Niedawno połączona Miejska Komisja Zdrowia będzie gwarantem prawa człowieka do zdrowia i będzie wielkim sojusznikiem w celu certyfikacji San Luis Potosi jako zdrowego środowiska i społeczności, przy wsparciu wszystkich dzielnic wchodzących w skład Rady Miasta , powiedziała dyrektor ds. systemu DIF w Metropolitan City Council, Jessica Albarán Ramírez.

Zwrócił uwagę, że kwestia zdrowia jest priorytetem samorządu miejskiego, zwłaszcza że epidemia doprowadziła do wzrostu różnego rodzaju chorób, które wpływają nie tylko na zdrowie fizyczne, ale także psychiczne dużej części populacji . Burmistrzu, Enrique Galindo, ważne jest, aby San Luis Potosi należało do krajowych i stanowych sieci gmin zdrowia.

Podkreślił, że ma to ogromne znaczenie, ponieważ organy miejskie, takie jak DIF, są często pierwszym kontaktem i zawsze są pierwsze, gdy pojawia się problem.

Zwrócił uwagę, że powyższe stanowi odpowiedzialność, aby nie zaniedbywać obecnych warunków, zwłaszcza że gmina jest najbliższym przykładem dla obywateli, ale zawsze działa w koordynacji z władzami państwowymi w planowaniu, wdrażaniu i ocenie ogólnej polityki państwa. zdrowie.

W tym sensie urzędnik miejski podkreślił wagę inicjatywy burmistrza Enrique Galindo ustanowienia Miejskiej Dyrekcji Zdrowia Publicznego w celu świadczenia tych usług tym, którzy ich najbardziej potrzebują, zadania, w którym wszystkie dzielnice Rady Miejskiej będą uczestniczyć. swoich specjalizacji.

Wyjaśnił, że zostanie to zrobione zgodnie z Konstytucją Polityczną Meksykańskich Stanów Zjednoczonych, Ustawą o Zdrowiu Publicznym i Ustawą o Zdrowiu Stanu San Luis.

Potosi przez cały czas potwierdza zaangażowanie wobec różnych instytucji rządów federalnych i stanowych.

READ  Wideo: Nowa rosyjska jednostka Prichal rozpoczyna podróż na Międzynarodową Stację Kosmiczną z Bajkonuru