27 kwietnia, 2024

5-0 Polska Lewandowski przyspiesza bez celu

W drodze do Kataru w 2022 roku Polska pokonała San Marino (5:0) bez gola Roberta Lewandowskiego, aby zwiększyć swoje szanse na mistrzostwa świata z Anglią i Albanią w grupie I.

Drużynie prowadzonej przez Portugalczyka Paulo Sousę nie udało się usunąć Albanii z drugiego miejsca w wygranym z Węgrami. Polska traci jeden punkt do albańskiej drużyny, którą odwiedzą we wtorek w wielkiej bitwie, pięć miejsc za Anglią w walce o pierwsze miejsce i bezpośrednią kwalifikację do Mistrzostw Świata.

Polska, mając nadzieję na zapewnienie sobie miejsca w play-offach, w jedenaście minut wygrała PGE Narodov w Warszawie dzięki bramce Carol Switzerland. Dziewięć dni później samobójczy gol Mirko Balaji ustanowił przewagę gospodarzy, która została przedłużona przez Christopha Biotech na początku drugiej połowy.

Do bramki chybił Robert Lewandowski, którego w trakcie meczu zastąpił Jacob Motor. Bayern Monachium wykorzystał słabość napastnika San Marino i objął prowadzenie w rundzie kwalifikacyjnej przeciwko bramkarzowi i holenderskiemu Memphis Debe, izraelskiemu Eronowi Zahavi, PSV Eindhoven i serbskiemu Alexanderowi Mitrovicowi. Fulham, mają siedem bramek. Lewandowski gromadzi sześć.

Sześć minut przed końcem Adam Buxa dodał czwartą, a Christoph Biotech piątą, by przypieczętować zwycięstwo Polski z San Marino.

READ  Muzeum Pontevedra zwraca do Polski dwa dzieła skradzione przez nazistów.