3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

250 sędziów zwraca się do Hiszpanii o poparcie skargi Republiki Południowej Afryki przeciwko Izraelowi za ludobójstwo

250 sędziów zwraca się do Hiszpanii o poparcie skargi Republiki Południowej Afryki przeciwko Izraelowi za ludobójstwo

Madryt, 9 stycznia (IF). – Prawie 250 sędziów zwróciło się do rządu hiszpańskiego o poparcie międzynarodowej skargi złożonej przez Republikę Południowej Afryki przeciwko Izraelowi pod zarzutem ludobójstwa, która jest analizowana w czwartek przez Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze.

Hiszpańscy sędziowie, prawnicy i naukowcy przyłączyli się do petycji promowanej przez Sieć Solidarności Przeciwko Okupacji Palestyny ​​(Rescop) i w dokumencie, który ma zostać dostarczony rządowi w środę, podkreślili: „Prawny obowiązek Hiszpanii przyłączenia się do akcji, tak jak uczyniła to w sprawa Ukraina przeciwko Rosji.”

Sygnatariusze uważają za konieczne, aby władza wykonawcza wyraźnie poparła otwartą sprawę pod zarzutem naruszenia międzynarodowej konwencji w sprawie ludobójstwa w Gazie, gdzie według Ministerstwa Zdrowia Strefy Gazy w wyniku ataków armii izraelskiej zginęło ponad 23 000 osób.

List jest odpowiedzią na wezwanie rządu Republiki Południowej Afryki, we współpracy z Palestyńską Platformą Organizacji Pozarządowych (PNGO) i Komitetem Palestyńskich Organizacji Praw Człowieka (PHROC), do przyłączenia się krajów trzecich do inicjatywy.

Sygnatariusze wskazali, że pierwsza sesja w tej sprawie odbędzie się w przyszły czwartek w Hadze i tam zostanie rozpatrzony wniosek o podjęcie środków zapobiegawczych, które ograniczyłyby zdolność Izraela do kontynuowania bombardowań i prowadzenia operacji wojskowych w Strefie Gazy.

W piśmie stwierdzono, że Boliwia i Malezja dołączyły do ​​pozwu złożonego 29 grudnia przez Republikę Południowej Afryki.

Od rozpoczęcia wojny 7 października, po atakach terrorystycznych Hamasu na terytorium Izraela i odpowiedzi tego państwa w Strefie Gazy, w Strefie Gazy zginęło 23 210 osób, w większości kobiety i dzieci, a liczba rannych wzrosła do 59 167 według Ministerstwa Zdrowia w Gazie, które jest kontrolowane przez Hamas. Evie

arf/am/ma/RF

READ  W wojnie z narkotykami nie ma ważniejszego partnera dla Stanów Zjednoczonych niż Meksyk: Biden