26 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Związek i producenci samochodów wznawiają negocjacje w Stanach Zjednoczonych

Związek i producenci samochodów wznawiają negocjacje w Stanach Zjednoczonych

Rozmowy pomiędzy związkiem United Auto Workers a trzema producentami samochodów wznowiono w sobotę w Detroit, dzień po tym, jak związek przeprowadził pierwsze jednoczesne strajki w trzech amerykańskich fabrykach samochodów.

W czwartek wygasło czteroletnie porozumienie pracownicze pomiędzy związkiem zawodowym, General Motors, Ford Motor Company i Stellantis, spółką-matką Chryslera.

W sobotę Stellantis ogłosił, że zwiększył swoją ofertę, proponując skumulowane podwyżki o około 21% w ciągu czteroipółletniego kontraktu, w tym natychmiastową podwyżkę o 10%.

GM i Ford oferują także w tym samym okresie 20% podwyżkę wynagrodzeń.

Strajki, które stanowią najambitniejszą akcję związkową w Stanach Zjednoczonych od dziesięcioleci, doprowadziły do ​​wstrzymania produkcji w trzech fabrykach produkujących między innymi Forda Bronco, Jeepa Wranglera i Chevroleta Colorado.

czyta: Klucze do historycznego strajku w amerykańskim sektorze samochodowym

Firmy twierdzą, że potrzebują konkurencyjnych kosztowo kontraktów ze względu na konieczność wydania miliardów dolarów na przejście na pojazdy elektryczne, podczas gdy pracownicy zwracają uwagę, że amerykańscy producenci samochodów odnotowali w ostatniej dekadzie duże zyski i zwiększyli wynagrodzenia dyrektorów generalnych o 40% rok do roku rok. Średnia od 2019 r.

Ford oświadczył w piątek, że zwolni na czas nieokreślony 600 pracowników w fabryce w Michigan w związku ze skutkami strajku w fabryce produkującej SUV-y Bronco, a General Motors potwierdził około 2000 pracowników fabryki samochodów w Kansas, że jego fabryka prawdopodobnie będzie zamknięta w tym tygodniu, a następnie z powodu braku części w wyniku strajku, który miał miejsce w pobliskiej fabryce w Missouri.

Unii zarzuca się wywieranie presji na przyjęcie słabego porozumienia

Prezydent UAW Sean Fine opisał doniesienia o planowanych zwolnieniach niestrajkujących pracowników jako próbę wywarcia przez producentów samochodów „wywarcia nacisku” na członków związku, aby zaakceptowali słabsze porozumienie.

„Ich plan nie zadziała” – oznajmiła Fine w oświadczeniu. „Pewnego dnia zorganizujemy więcej niż oni i zrobimy wszystko, aby osiągnąć sprawiedliwość gospodarczą i społeczną w Wielkiej Trójce”.

READ  Przeciwzmarszczkowy: ten domowy krem ​​na noc zawiera dwa składniki, które niwelują zmarszczki podczas snu

Związek żąda wyższych płac, krótszych tygodni pracy, przywrócenia określonych świadczeń emerytalnych i zwiększenia bezpieczeństwa pracy w miarę przechodzenia producentów samochodów na pojazdy elektryczne.

Stellantis podała, że ​​zapewnia ponad 1 miliard dolarów na poprawę zabezpieczenia emerytalnego i inne podwyżki świadczeń.

Z informacji Reutersa

Obserwuj nas w Google News, aby zawsze być na bieżąco