19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zniesie ograniczenia w podróżowaniu nałożone przez Unię Europejską na odwiedzających

Nowy Jork- Biały Dom ogłosił w poniedziałek, że od listopada zniesie zakaz dla większości podróżnych z Unii Europejskiej, Chin, Iranu, RPA, Brazylii i Indii, pod warunkiem, że wykażą dowody szczepienia i wynik testu na wirusa korona będzie negatywny . .

Nowe zasady były szeroko celebrowane przez wiele krajów, których obywatelom odmawiano bezpośredniego wjazdu do Stanów Zjednoczonych, chyba że poddano ich często niewygodnym i kosztownym manewrom.

Na przykład położyłby kres jednemu z najdziwniejszych rozwiązań pandemii, jaka się pojawiła: podróżnicy z krajów objętych embargiem, którzy spędzają dwa tygodnie w kraju pośrednim, często w Meksyku lub na Dominikanie, a następnie dostają tam negatywny wynik testu na koronawirusa. . Do USA (Podróżujący nie musieli izolować się podczas wizyty w tym innym kraju, sam fakt spędzenia 14 dni przed wejściem do miejsca, które nie znajdowało się na liście zabronionych, dał im ten przywilej podróżowania).

Jak nowe przepisy wpływają na ludzi z zakazanych krajów?

W ciągu ostatnich 18 miesięcy prawie wszystkim odwiedzającym z krajów objętych embargiem, w tym członków Unii Europejskiej i niektórych innych krajów, nie wolno podróżować bezpośrednio do Stanów Zjednoczonych. Jeffrey De Zents, koordynator ds. pandemii w Białym Domu, ogłosił w poniedziałek, że na początku listopada ta polityka nie będzie już obowiązywać. Ludzie z tych krajów mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych, tak jak robili to przed pandemią, o ile mogą wykazać się dowodami szczepień i negatywnym wynikiem testu na koronawirusa wykonanego w ciągu trzech dni od wejścia na pokład samolotu. Kwarantanna nie będzie wymagana.

W którym dniu w listopadzie wejdą w życie przepisy?

Administracja Bidena nie zdecydowała jeszcze, kiedy nowe przepisy wejdą w życie w listopadzie.

Co to znaczy być w pełni zaszczepionym? Jakie szczepionki będą akceptowane?

Rzeczniczka Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom powiedziała w oświadczeniu, że agencja nadal jest w „procesie regulacyjnym”, ale powiedziała, że ​​​​ludzie są uważani za w pełni odporni dwa tygodnie po drugiej dawce szczepionki Pfizer. o Niedawna lub dwa tygodnie później szczepionka jednodawkowa, taka jak szczepionka Johnson & Johnson. Obowiązują również szczepionki wymienione do użytku w sytuacjach awaryjnych przez Światową Organizację Zdrowia, takie jak AstraZeneca i Oxford.

READ  Un príncipe alemán adopta a un hombre adulto ante la falta de heredero

Jak nowe przepisy wpływają na osoby z krajów, które nie znalazły się na czarnej liście?

Nowa polityka dotyczy wszystkich osób, które nie są obywatelami USA, w tym osób z Japonii, Singapuru, Meksyku i wielu innych krajów, których obywatele mogli podróżować do USA podczas pandemii. Chociaż stan szczepień nie ma obecnie wpływu na to, czy osoby te mogą wjechać do Stanów Zjednoczonych, tylko w pełni zaszczepieni podróżnicy będą mogli w listopadzie zostać dopuszczeni.

A co z obywatelami amerykańskimi?

Obowiązek szczepień nie dotyczy obywateli Stanów Zjednoczonych. Jednak nowa polityka wymaga od Amerykanów przedstawienia dowodu negatywnego wyniku testu w ciągu jednego dnia od lotu powrotnego do Stanów Zjednoczonych i ponownego przeprowadzenia testu po wylądowaniu.

A co z dziećmi i innymi osobami, które nie mogą zostać zaszczepione z powodów medycznych?

W większości krajów, które obecnie wymagają szczepień, wprowadza się wyjątki dla dzieci, które są zbyt małe na szczepienie. Wydaje się prawdopodobne, że Stany Zjednoczone pójdą w ich ślady, ale Biały Dom odmówił komentarza na temat specyfiki tej polityki. Nie jest jeszcze jasne, jakie będą inne wyjątki.

A co z ludźmi, którzy pochodzą z Kanady i Meksyku? Jeśli podróżni przekraczają granice lądowe, czy powinni się szczepić?

Osoby podróżujące z Kanady i Meksyku będą musiały stawić czoła takim samym ograniczeniom, jak osoby podróżujące z innych krajów: muszą być w pełni zaszczepione, uzyskać negatywny wynik testu na koronawirusa i podać osobiste informacje umożliwiające śledzenie kontaktów. Obecnie granice lądowe z Kanadą i Meksykiem są zamknięte dla wszystkich, z wyjątkiem niezbędnych podróży, a polityka ma obowiązywać co najmniej do 21 października.

Jakie ograniczenia wjazdu do Stanów Zjednoczonych pozostaną od listopada?

Dla ludzi w wielu częściach świata, jeszcze przed pandemią, dotarcie do Stanów Zjednoczonych nie było łatwe. Jednym z powodów, dla których zakaz podróżowania wywarł tak głęboki wpływ, jest to, że dotyczy on wielu krajów, których obywatele tradycyjnie byli w stanie uniknąć wymogów wizowych w USA.

READ  Kim jest Caleb Wallace, lider antymasek, który zmarł na Covid-19 w USA?

Nowa polityka nie przepisuje, kto może wjechać do Stanów Zjednoczonych bez wizy, ani nie przepisuje konsekwencji łamania przepisów wizowych, na przykład przebywania w kraju dłużej niż jest to dozwolone.

Ale poważnie ogranicza to, kto może wjechać do Stanów Zjednoczonych. Tylko cztery procent populacji Afryki jest w pełni zaszczepione; Mniej niż jedna trzecia populacji jest w pełni zaszczepiona w wielu częściach Ameryki Łacińskiej, Azji i na Bliskim Wschodzie. W niektórych przypadkach można zrezygnować ze szczepienia; W innych przypadkach ludzie po prostu nie mogą otrzymać szczepień. Niezależnie od motywów osoby te nie będą już mogły podróżować do Stanów Zjednoczonych.