4 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

wybuch wulkanu ognia

ten wulkan ogniaw Gwatemali wzbudzaćWładze stwierdziły, że choć nie doprowadziło to jeszcze do ewakuacji mieszkańców. Jest to nowa erupcyjna faza giganta, jedna z trzech aktywnych w kraju, która obejmuje erupcje, wyrzucanie popiołu i Lawiny rozżarzonego materiału.

spowodować erupcję Zejście magmowego materiału wulkanicznego (przepływ piroklastyczny) ma długość sześciu kilometrów przez dolinę sięgającą podstawy wulkanu, o wysokości 3 tysięcy 763 metrów i położoną 35 kilometrów na południowy zachód od stolicy Gwatemali, powiedział Emilio Barillas, rzecznik Instytutu Wulkanologii (Insivaumeh ).

Polecamy: Lawa zwalnia z wulkanu Cumbre Vieja na hiszpańskiej wyspie La Palma

Zarejestrowana w tym czasie aktywność odpowiada początkowi erupcji Strombolian. [mezcla de explosiones y flujos de lava] Albo głównie solo.

Znajdujący się pomiędzy prowincjami Escuintla, Sacatepequez i Chimaltenango wulkan Fuego jest jednym z trzech aktywnych gigantów Gwatemali wraz z Pacaya (południe) i Santiagoto (zachód).

Barillas to wyjaśnił Nowa scena wulkaniczna jest najsilniejsza w historii Od 3 czerwca 2018 r., kiedy potężna erupcja wulkanu wywołała lawinę, która zniszczyła społeczność San Miguel Los Lotes i część autostrady w sąsiednim mieście Alotenango, pozostawiając 215 martwych Podobna liczba zniknęła.

Ze swojej strony Krajowy Koordynator ds. Ograniczania Klęsk Żywiołowych (CONRED), organ odpowiedzialny za ochronę ludności, wskazał na swoich portalach społecznościowych, że poinformował Popiół spadł w co najmniej czterech społecznościach w pobliżu wulkanuWładze i liderzy społeczności „obserwują” erupcję.

Polecamy: Na wideo uchwycono nową erupcję wulkanu Fuego

W chwili obecnej nie przeprowadzono żadnych eksmisji, jednak władze regionalne kontynuowały te działania [de vigilancia] W pobliskich obszarach powiedział David de Leon, rzecznik Conreda.

11 września Narodowy Instytut Nauk Sądowych Gwatemali (Inacif) przekazał rodzinom zidentyfikowane szkielety. 14 osób zginęło pod ziemią podczas erupcji wulkanu Fuego w 2018 roku.

READ  Jak działa LaMDA, system AI, który według inżyniera Google „zyskał świadomość i wyczucie”?

Inacif ma Oczekiwanie na identyfikację 137 fragmentów ludzkiej kości Wyzdrowiał po tej tragedii, ale władze wskazały, że proces był trudny, ponieważ ciepło zniszczyło żywotny materiał genetyczny.

vjcm