3 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Znaleźli 10-letnich chłopców, którzy pracowali w Louisville McDonald’s

(CNN) – We wtorek Departament Pracy USA poinformował, że dwóch 10-letnich chłopców zostało znalezionych podczas pracy w restauracji Louisville McDonald’s, czasami nawet o 2 w nocy.

Ujawnienie było częścią dochodzenia w sprawie naruszeń prawa pracy dzieci w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych. Agencja stwierdziła również, że trzech franczyzobiorców, którzy są właścicielami ponad 60 lokalizacji McDonald’s w Kentucky, Indianie, Maryland i Ohio, „zatrudniło 305 dzieci, aby pracowały dłużej niż jest to prawnie dozwolone i wykonywały zadania zabronione przez prawo dla młodych pracowników”. Pracuj w oświadczeniu.

Franczyzobiorcy, Bauer Food, Archways Richwood i Bell Restaurant Group, nie odpowiedzieli natychmiast na prośbę o komentarz. CNN skontaktowało się również z McDonald’s w celu uzyskania komentarza.

„Śledczy z Wydziału Płac i Godzin Departamentu znaleźli dwóch 10-letnich pracowników restauracji Louisville McDonald’s wśród licznych naruszeń federalnego prawa pracy popełnionych przez trzech operatorów franczyzowych McDonald’s w Kentucky” – czytamy w oświadczeniu. „Śledczy ustalili również, że dwoje 10-latków, którzy pracowali, ale nie otrzymywali wynagrodzenia, czasami pracowało do drugiej nad ranem”.

Zgodnie z oświadczeniem, trzem franczyzobiorcom grozi łączna kara cywilna w wysokości 212 754 USD za naruszenie pracy dzieci.

„Zbyt często pracodawcy nie przestrzegają przepisów dotyczących pracy dzieci, które chronią młodych pracowników” – powiedziała w oświadczeniu Karen Garnett Civils, lokalna dyrektor działu wynagrodzeń i godzin pracy agencji. „Dziesięciolatek w żadnym wypadku nie powinien pracować w kuchni typu fast food przy gorących grillach, piekarnikach i patelniach”.

READ  Senator Tim Scott startuje jako kandydat Republikanów w 2024 roku