3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zmierz swoją inteligencję, rozwiązując to matematyczne wyzwanie w 7 sekund  Meksyk

Zmierz swoją inteligencję, rozwiązując to matematyczne wyzwanie w 7 sekund Meksyk

W tym matematycznym wyzwaniu musisz dać z siebie wszystko, aby znaleźć rozwiązanie w 7 sekund. Bardzo niewielu użytkownikom udało się uzyskać poprawną odpowiedź w wyznaczonym czasie. Pamiętajcie o zasadzie zaznaczania na koncie podstawowym!

Na zdjęciu widać równanie „70-84 ÷ 14+2-6 ÷ 3=?”. Powinieneś zdecydować, który tag przeskanować jako pierwszy, ponieważ gwarantuje to 95% skuteczność. Następnie pamiętaj tylko, jak dodawać, odejmować, mnożyć i dzielić. nic specjalnego. Pamiętaj jednak, że na udzielenie odpowiedzi będziesz mieć maksymalnie 7 sekund.

Spójrz na obrazek z wyzwaniem matematycznym

Wyzwanie sportowe | Wykorzystaj swoją inteligencję, aby poprawnie rozwiązać podane równanie. | Zdjęcie: Fresherslive

Poznaj rozwiązanie sportowego wyzwania

Aby rozwiązać wyrażenie 70-84÷14+2-6÷3 należy zachować kolejność działań (PEMDAS), czyli nawiasy, wykładniki, mnożenie i dzielenie (od lewej do prawej) oraz dodawanie i odejmowanie (od lewej w prawo). Najpierw wykonaj dzielenie od lewej do prawej. Podziel 84 przez 14, co równa się 6, i podziel 6 przez 3, co również równa się 2.

Następnie dodajemy i odejmujemy od lewej do prawej: 70 – 6 + 2 – 2 = 64 + 2 – 2 = 64. Rozwiązaniem równania jest zatem: 70-84÷14+2-6÷ 3= 64.

Czy to wyzwanie matematyczne wydało Ci się interesujące, ponieważ dowiedziałeś się więcej o sobie i swoim sposobie myślenia? Te treści są bardzo interesujące i w niektórych przypadkach bardzo trudne do wykonania, ale zawsze cię czegoś uczą. Jeśli chcesz jeszcze bardziej sprawdzić swoją wiedzę, powiemy Ci, że istnieje długa lista wyzwań, którym możesz sprostać. Wystarczy kliknąć Dalej Połącz się z większą liczbą wyzwań sportowych w DeborahI gotowy. Odważyć się?

Co to jest wyzwanie sportowe?

Jest to ćwiczenie mające na celu sprawdzenie umiejętności numerycznych i logicznych osób, które się z nim spotykają. Wyzwania te mogą obejmować szeroki zakres problemów, od prostych łamigłówek po bardziej złożone łamigłówki, wymagające zastosowania pojęć matematycznych i logicznego myślenia w celu znalezienia rozwiązań. Wyzwania matematyczne nie tylko zachęcają do krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów, ale także mają na celu pobudzenie zainteresowania i kreatywności w dziedzinie matematyki, promując w ten sposób rozwój umiejętności analitycznych i docenienie wewnętrznego piękna arytmetyki.

READ  Harvard odkrywa wiek, w którym jesteśmy najszczęśliwsi (i oto dlaczego)

Radzę obejrzeć ten film