2 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zgłoś zamach stanu w Sudanie: dom premiera oblegany przez wojsko i kilku urzędników aresztowanych

Opublikowany:

25 października 2021 02:47 GMT

Kanał Al-Hadath, powołując się na swoje źródła, poinformował, że premier tego afrykańskiego kraju Abdullah Hamdok znajduje się w areszcie domowym.

– Premier Sudanu Abdullah Hamdok jest w areszcie domowym, a jego dom otoczyło wielu uzbrojonych żołnierzy, wzmiankowany Wydarzenie telewizyjne w najbliższy poniedziałek.

Jednocześnie Reuters poinformował, że większość ministrów kraju, duża liczba prorządowych partii politycznych i członek Rady Suwerenności Sudanu zatrzymany.

Uzbrojone grupy dokonały również nalotu na dom doradcy prasowego Hamdoka w poniedziałek i aresztowały go, zgodnie z raportem Reuters. Z kolei sudański minister przemysłu napisał na swojej stronie na Facebooku, że włamano się do jego domu.

Korespondent arabski wskazany To jest to pucz Wskazał, że przewodniczący Rady Suwerenności ma przemawiać w poniedziałek, aby wyjaśnić wydarzenie.

Z drugiej strony Sudańskie Stowarzyszenie Profesjonalistów przekonywać Obywatele na swoim koncie na Facebooku wychodzą na ulice, by wesprzeć władze cywilne i oprzeć się wszelkim próbom wojskowego zamachu stanu. „Wzywamy lokalne komitety ruchu oporu oraz siły zawodowe, związkowe, protestacyjne i ludowe do zjednoczenia się i” – dodał Przeciw brutalnemu wojskowemu zamachowi stanuPodmiot powiedział w oświadczeniu.

Są też doniesienia, że Usługi mobilne i internetowe przestały działać W Chartumie, stolicy kraju. Według Al Arabiya zamknięte zostało również lotnisko w Chartumie.

Wkrótce po doniesieniach o pozornym przejęciu wojskowym media społecznościowe stały się wirusowe Kino I Filmy O demonstrantach, którzy wyszli na ulice Chartumu.

READ  Minęły 32 lata od masakry jezuitów w Salwadorze