21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wybuch wulkanu na wyspie La Palma w Hiszpanii

Wybuch wulkanu na wyspie La Palma w Hiszpanii

Madryt.- Ten wulkan na wyspie Palma Hiszpańscy naukowcy poinformowali w niedzielę, że wulkan zaczął wybuchać po tygodniu aktywności sejsmicznej.
Hiszpański państwowy nadawca TVE pokazał pióropusze czarno-białego dymu unoszące się z punktu na wulkanicznym szczycie wyspy.
Instytut Wulkanologii Wysp Kanaryjskich poinformował wybuch.

Jako środek ostrożności władze zarządziły ewakuację mieszkańców o ograniczonej sprawności ruchowej z miejscowości położonych w pobliżu epicentrum aktywności sejsmicznej. Niektórzy będą gościć na terenie wojskowym na wyspie.

W sobotę doszło do trzęsienia ziemi 3,2 w skali Richtera, a w niedzielę jedno z 3,8. Komitet Naukowy Planu Zapobiegania Zagrożeniom Wulkanicznym na Wyspach Kanaryjskich powiedział, że „możliwe, że trzęsienia ziemi są odczuwane z większą intensywnością, co może uszkadzać budynki.. Komitet ekspertów ostrzegł również przed ryzykiem osuwisk na obszarze południowo-zachodniego wybrzeża Wyspy Atlantyckiej.

Władze poinformowały, że służby ratunkowe otrzymały polecenie przygotowania się do ewakuacji około 1000 osób, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Palma Od tygodnia jest w pogotowiu, po tym, jak geolodzy w tym tygodniu donieśli o nagromadzeniu stopionej skały pod Cumbre Vieja, uśpionym grzbietem wulkanicznym w pobliżu południowego krańca wyspy. Ostatnia erupcja wulkanu miała miejsce w 1971 roku.

Geolodzy śledzą nagromadzenie wokół niego „roju trzęsień ziemi” Palma na tydzień. Rój trzęsień ziemi to grupa trzęsień ziemi na obszarze o krótkim okresie czasu, która może wskazywać na nieuchronną erupcję.

przed wulkan Wejść wybuch, następuje stopniowy wzrost aktywności sejsmicznej, która może narastać przez długi czas.

Alarmy wulkaniczne są ogłaszane zgodnie z poziomem zagrożenia w skali chromatycznej, z poziomami zielonego, żółtego, pomarańczowego i czerwonego. Obecny żółty poziom wymaga przygotowania mieszkańców strefy zagrożenia do ewakuacji. Sąsiedzi są również zobowiązani do zgłaszania służbom ratowniczym gazu, popiołu, zmian poziomu wody lub niewielkich wstrząsów.

PalmaI Licząca 85 tys. mieszkańców jest jedną z ośmiu wysp Archipelagu Wysp Kanaryjskich. W swoim najbliższym punkcie w Afryce znajdują się 100 kilometrów na zachód od Maroka.

agv

READ  Plan ucieczki Putina