21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Republikańscy kongresmeni atakują AMLO za przyjęcie Maduro i Diaz-Canel – El Financiero

Republikańscy kongresmeni atakują AMLO za przyjęcie Maduro i Diaz-Canel – El Financiero

Republikańscy kongresmeni Michael McCaul i Maria Elvira Salazar zaatakowali rząd Meksyku za przyjęcie prezydentów Wenezueli Nicolasa Maduro i Kuby Miguela Diaz-Canela.

W ramach szczytu CELAC rząd prezydenta Andresa Manuela Lopeza Obradora przyjął przywódców tych dwóch krajów na meksykańskiej ziemi.

Bez dalszych komentarzy na temat embarga gospodarczego i sankcji nałożonych przez Stany Zjednoczone na Kubę i Wenezuelę, republikańscy kongresmeni zauważyli, że przyjmowanie przywódców i dążenie do „osłabienia” Organizacji Państw Amerykańskich (OPA) nie jest dobrym pomysłem. .

„Jako zagorzały zwolennik stosunków amerykańsko-meksykańskich jestem rozczarowany, że rząd Meksyku przyjmuje »dyktatorów« Kuby i Wenezueli i dąży do osłabienia Organizacji Państw Amerykańskich” – powiedział Michael McCaul, republikański kongresmen z Meksyku. . Stan Teksas.

To sam McCall potwierdził, że Madro stanął przed sądem federalnym dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku w sprawie czterech rzekomych zarzutów kryminalnych, z których jeden dotyczył współpracy z Rewolucyjnymi Siłami Zbrojnymi Kolumbii (FARC) w działalności.

„Rządy Kuby i Wenezueli nielegalnie więzią Amerykanów i dopuszczają się rażących naruszeń praw człowieka. Kongresmen powiedział, że Maduro ma otwarte oskarżenie w Stanach Zjednoczonych o terroryzm narkotykowy.

Z kolei Maria Elvira Salazar, republikańska kongresmanka z Teksasu, zaatakowała prezydenta Meksyku za zaproszenie Díaz-Canel do kraju na Święto Niepodległości Wspólnoty Narodów Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

„Biedni mali meksykańscy bracia, którzy mają prezydenta tak niskiego wzrostu, nie tylko intelektualnego, ale także moralnego, powołują i uhonorują człowieka, który robi wszystko, co robi, to utrzymuje tych ludzi w nędzy” – powiedział Salazar. Nie wspomniał o embargu nałożonym przez Stany Zjednoczone.

Jak dotąd rząd prezydenta Joe Bidena nie wydał oficjalnego oświadczenia w sprawie wniosku o zniesienie embarga handlowego USA wobec Kuby, co może być dokonane tylko na mocy prawa amerykańskiego za zgodą Kongresu Stanów Zjednoczonych.