21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wkrótce przestanie działać w tych wersjach systemu Windows

Wkrótce przestanie działać w tych wersjach systemu Windows

Ognisty Lis Jest to przeglądarka wybierana przez wszystkich użytkowników, którzy szukają szybkości, bezpieczeństwa, a przede wszystkim prywatności z dala od domeny gigantycznych firm, takich jak Google czy Microsoft. Dzięki niemu można uciec od dominacji silnika „Chrome” i postawić na bardziej darmową alternatywę silnika do surfowania po Internecie. Mozilla, twórca przeglądarki, zawsze była znana z tego, że zapewnia długoterminowe wsparcie swoim użytkownikom i nie zawodzi ich. Wydaje się jednak, że tym razem nie ma dobrych wiadomości.

W styczniu tego samego roku, Odejście Windows 7 i Windows 8.1. Microsoft ostatecznie przestał wspierać te systemy operacyjne, aby użytkownicy mogli uaktualnić system do Windows 10 lub, w przypadku niepowodzenia, do najnowszej wersji systemu, Windows 11. Bardzo szybko wielu programistów zaczęło ogłaszać, że przestali wspierać te systemy, na przykład firmy antywirusowe, nawet Google i Microsoft. Mozilla ze swojej strony ogłosiła, że ​​będzie nadal wspierać te systemy operacyjne, chociaż nie jest do końca jasne, jak długo to potrwa.

Teraz nadeszły złe wieści.

Mozilla potwierdza, kiedy Firefox przestanie działać

W Ta strona wsparciaMozilla opublikowała artykuł Kiedy Firefox przestaje działać na komputerach z systemem Windows 7 i Windows 8.1. W szczególności programista określił datę zakończenia wsparcia dla wrzesień 2024 r.

Obecnie Firefox jest jedyną przeglądarką nadal działającą w tych systemach operacyjnych. Chrome, Edge, Opera, Vivaldi, Brave… Wszystkie one usunęły (oparte na Chromium) wsparcie dla tych systemów operacyjnych, które porzucił Microsoft. Jeśli spróbujemy zainstalować którykolwiek z nich, zdamy sobie sprawę, że z pierwszej ręki nie jest to możliwe. Przeglądarka Mozilla jest Tylko możliwość dalszego surfowania po Internecie w tych systemach. Ale niestety jej dni też są policzone.

Po tym czasie nowe wersje Firefoksa przestaną działać na tych systemach operacyjnych, co uniemożliwi nawet ich instalację. Aby dalej korzystać z tej przeglądarki, pozostaje nam tylko jeden wybór.

READ  Konami odpowiada, czy Kojima brał udział w Metal Gear Solid Δ

Zainstaluj wersję ESR

Od września 2024 roku użytkownicy, którzy mają Firefoksa zainstalowanego w systemie Windows 7, 8 lub 8.1, będą mieli tylko jedną możliwość dalszego przeglądania Internetu: uaktualnienie do wersji ESR. wersje ESR (Rozszerzone wersje pomocy technicznej) Firefoksa to zastrzeżone wersje przeglądarki, na których koncentruje się Mozilla, zamiast udostępniać tylko nowe funkcje lub funkcje Napraw błędy i zastosuj poprawki bezpieczeństwa.

W lipcu 2024 Mozilla planuje wydać Firefox 115 ESR, która jest najnowszą wersją rozszerzonej pomocy technicznej, która będzie działać w tych trzech wycofanych wersjach systemu Windows. Dlatego jeśli zainstalujemy tę wersję ESR, będziemy mogli kontynuować przeglądanie w Firefoksie nawet po tym, jak Mozilla przestanie wspierać swoją przeglądarkę w tych wersjach we wrześniu.

Mozilla zagwarantowała wsparcie dla wersji ESR swojej przeglądarki przez ponad rok. Dlatego jeśli zainstalujemy tę wersję, będziemy mogli kontynuować przeglądanie za pomocą przeglądarki Mozilla przynajmniej do lipca 2025 r. Ale gdy dotrzemy do końca wsparcia dla Firefoksa 115 ESR, nic nie można zrobić.