20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wielki Tydzień 2024: Oto uroczystości, którym będzie przewodniczył papież Franciszek

Wielki Tydzień 2024: Oto uroczystości, którym będzie przewodniczył papież Franciszek

29 lutego Biuro Celebracji Liturgicznych Papieża ogłosiło kalendarz celebracji liturgicznych, którym Jego Świątobliwość Papież będzie przewodniczył w miesiącu marcu 2024 r., szczególnie w odniesieniu do obchodów Wielkiego Tygodnia.

Wiadomości Watykańskie

Mistrz celebracji liturgicznych Najwyższego Papieża, prałat Diego Ravelli, emerytowany biskup Recanati, ogłosił w czwartek, 29 lutego, Kalendarz celebracji liturgicznych, którym będzie przewodniczył papież Franciszek W miesiącu marcu 2024 r.

24 marca: Niedziela Palmowa, Męka Pańska

Tegoroczny Wielki Tydzień rozpocznie się od celebracji Niedzieli Palmowej Mszy św. Męki Pańskiej, której Jego Świątobliwość Papież będzie przewodniczył w niedzielę 24 marca o godz. 10.00 (czasu rzymskiego) w Bazylice św. Piotra. Plac św. Piotra, który upamiętnia wjazd Pana do Jerozolimy.

28 marca: Wielki Czwartek

Natomiast Triduum Paschalne rozpoczyna się w czwartek, 28 marca, odprawieniem Mszy św. Krzyżmajowej, której będzie przewodniczył Biskup Rzymu w Bazylice św. Piotra o godz. 9.30 (czasu rzymskiego). .

29 marca: Wielki Piątek

W Wielki Piątek, „Mękę Pańską”, Jego Świątobliwość Papież Franciszek będzie przewodniczył uroczystościom Męki Pańskiej w Bazylice św. Piotra o godzinie 17:00.

Tego wieczoru o godz. 9.15 Ojciec Święty poprowadzi tradycyjną Drogę Krzyżową w rzymskim Koloseum w ramach „Męki Pańskiej”.

30 marca: Wigilia Wielkanocna w Wielką Noc

Następnego dnia, w sobotę 30 marca, Najwyższy Papież będzie przewodniczył Mszy Wielkanocnej w Noc Świętą w Bazylice św. Piotra o godz. 19.30 w oczekiwaniu na „Zmartwychwstanie Pańskie”.

31 marca: „Zmartwychwstanie Pana”

Podczas gdy 31 marca, w Niedzielę Wielkanocną, „Zmartwychwstania Pańskiego”, papież Franciszek będzie przewodniczył Boskiej Liturgii w Dzień „Zmartwychwstania Pańskiego” na Placu św. Piotra o godz. 10.00.

Po zakończeniu Mszy wielkanocnej o „Zmartwychwstaniu Pańskim”, o godz. 12:00, z centralnego forum Bazyliki św. Piotra Biskup Rzymu udzieli wszystkim błogosławieństwa „Urbi et Orbi” . Miasto Rzym i cały świat.