19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

WhatsApp | Nie ten sam! Naucz się znaczenia xD i xd pisanych małymi literami | Spor-Play

Jest to platforma do obsługi wiadomości błyskawicznych z największą liczbą użytkowników na całym świecie, którzy codziennie komunikują się i wysyłają zdjęcia, filmy, pliki audio, pliki multimedialne, naklejki i emotikony, te ostatnie mogą być reprezentowane nie tylko przez klasyczne żółte ikony, ale także przez litery takie jak „xD”, jednak Czy wiesz, jaka jest różnica między „xD” a „xd” małymi literami? Tutaj wyjaśnimy wszystkie szczegóły.

Zaczniemy od odpowiedzi na następne pytanie, czym jest „x for” (xD)? Jeśli obrócisz te znaki o 90 stopni w prawo, będziesz w stanie zidentyfikować wyrażenie emoji zwane Unicode jako „uśmiechniętą i wpatrzoną twarz”, stworzoną do wyrażania emocji lub wszechmocnego śmiechu, według portalu internetowego .

Wyglądać: Jak odtworzyć wiadomość głosową przed udostępnieniem jej na WhatsApp

jak , wskazuje, że „xD” jest częścią Amerykańskiego Standardowego Kodu Wymiany Informacji (ASCII), narzędzia reprezentującego grafikę znaków opartą na alfabecie łacińskim, ale które jest również rozpowszechnione na Wschodzie i częściowo na Zachodzie. Wiele stron zgadza się, że nie znają dokładnego pochodzenia tego wyrażenia, ale twierdzą, że stało się ono bardzo popularne na początku 2010 roku.

Wyglądać: WhatsApp i kroki, aby oficjalnie aktywować reakcje

„x of” jest powszechnie używany w platformach do obsługi wiadomości błyskawicznych, takich jak: WhatsApp, Facebook Messenger, Telegram itp. również w różnych publikacjach sieci społecznościowych, między innymi: Facebook, Instagram, Twitter. Nietrudno powiedzieć, co oznacza to wyrażenie, ale dlaczego niektórzy wysyłają je małymi literami?

Czym różni się xD od xd

Najbardziej zauważalną różnicą między nimi jest to, że w pierwszym litera „X” jest pisana małą literą, a „de” wielką, podczas gdy druga jest tylko małymi literami. Jaki jest powód? Ponieważ „xD” powstało dzięki symbolowi „>.<", który został wysłany przez Windows Live Messenger wiele lat temu, zanim powstał emoji "na wpół zamknięta buźka". Z drugiej strony "xd" reprezentuje podobne wyrażenie, chociaż doskonałym przykładem byłoby napisanie go w następujący sposób "xp", "d" zmienia znaczenie i będzie to twarz z zamkniętymi oczami i wyjściem z linga .

READ  Apple bada umowy dotyczące sztucznej inteligencji z wydawcami wiadomości

Ponadto innym powodem, dla którego udostępniają x małymi literami, jest to, że użytkownicy piszą zbyt szybko lub po prostu uważają, że umieszczenie wielkiej litery na telefonie komórkowym, komputerze lub laptopie jest zbyt leniwe. Na koniec ważne jest, aby wyjaśnić, że istnieją inne zmienne dla „x of”, takie jak: XD, XDDD lub Xd, z których wszystkie oznaczają to samo.

Masz problem z WhatsApp? Czy musisz to zgłosić? Jeśli masz jakiś problem, napisz na ich kontaktowy adres e-mail: [email protected] lub [email protected]. Możesz również złożyć to samo zamówienie ze swojego iPhone’a za pośrednictwem ekskluzywnej usługi iOS.