1 października, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wesley Vasquez rozpoczyna sezon w Polsce

Po siedmiu tygodniach przygotowań Portorykańczyk jest biegaczem półdystansowym Wesley Vasquez W tym sezonie debiutują Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2023 oraz dwa turnieje w Polsce, które zakwalifikują się do Igrzysk Środkowoamerykańskich i Panamerykańskich.

Będzie pierwszym wydarzeniem Pomnik Iriny SewińskiejOdbędzie się ona 3 czerwca, a drugi The Pomnik Arlana Janosa Kuzosinskiego 5 czerwca. Oba są częścią Kontynentalna wycieczka złota Z Świat Lekkoatletyki.

– Mamy zaproszenie, które zostało potwierdzone w Polsce 3 i 5 czerwca. Wesley wyjedzie we wtorek i będzie rywalizować w piątki i niedziele – powiedział trener Vasquez, Carlos Guzman.

Vasquez doznał urazu kompresyjnego okolicy śródstopia lewej stopy, co uniemożliwia użycie haków. Na szczęście sportowiec od dwóch tygodni potrafi je praktycznie nosić.

„To, co robimy, to odzyskiwanie sezonu. W sierpniu, na Mistrzostwach Kontynentalnych Nacac (Północnoamerykańskiego, Środkowoamerykańskiego i Karaibskiego Związku Lekkoatletycznego), optymalne będzie zdobycie kilku dobrych punktów na przyszłoroczny Puchar Świata w Ameryce Środkowej i Panu. Kategoria amerykańska i na Węgrzech” – powiedział Guzman.

Po Polsce Vasquez wystartuje Grand Prix Nowego Jorku 12 czerwca i dalej Spotkanie w Madrycie 18 czerwca

„Zaczynamy. Jest zdrowy. Problem w tym, że nie mogłem pracować z haczykami. Dzięki Bogu za ostatnie dwa tygodnie, był w stanie stopniowo zakładać haczyki, nie odczuwał dyskomfortu, nie miał uczuć. Co robimy w odbudowie sezonowej. Na Mistrzostwach Kontynentalnych Nacac w sierpniu będzie mógł dostosować się do swojej optymalnej pozycji i zdobyć kilka dobrych punktów na przyszłoroczny Puchar Świata w klasyfikacji Ameryki Środkowej i Panamerykańskiej oraz na Węgrzech – powiedział Guzman.

„Będzie to sezon wielu wyzwań. Chcemy, aby nie spóźnić się, aby zakończyć 2022 rok na lepszym poziomie i być zdrowym w sezonie 2023W obliczu zbliżających się Mistrzostw Ameryki Środkowej, Panamerykańskiej i Świata możemy wykonać dobrą robotę – powiedział starszy trener.