Arensman wygrywa szósty etap w Polsce, Heider prowadzi

Jazda rowerem

Wycieczka po Polsce

Agencje | Średni EITB

Biscayan Pello Bilbao (Bahrain-Victorius) zajął dziewiąte miejsce, 32 sekundy za Arensmanem i awansował z drugiego na trzecie miejsce, tracąc 18 sekund do lidera.

Euskaraz przeczytał: Arensmanek wygrał etap du Polandko seigaren, eta Hayterrek lidergoa hartu du

Anglik Ethan Heider (INEOS Grenadiers) został nowym liderem Tour of Cycling w Polsce po tym, jak w czwartek zajął trzecie miejsce w jeździe na czas na szóstym etapie wyścigu, jego amerykański kolega z drużyny Magnus Sheffield Drugi i holenderski Tyman Arensman (Drużyna DSM) wygrała.

Biskajski Bello Bilbao (Bahrain-Vicctorious) zajął dziewiąte miejsce, 32 sekundy za nim Arensmani spadł z drugiej na trzecie miejsce, tracąc do lidera o 18 sekund.

Tymczasem kolumbijski Diego Higuda (BORA-Hansgrohe), który prowadził do tego momentu, przekroczył linię mety na szesnastym miejscu, 50 sekund za zwycięzcą, tracąc 32 sekundy w nowej żółtej koszulce na ósme miejsce w klasyfikacji generalnej.

To pierwszy etap sukcesu profesjonalisty Tyman ArensmanMając zaledwie 22 lata, krótka (11,8 km), ale wymagająca trasa, w większości pod górę, oferowała biegaczom 342 metry nierówności do pokonania.

Arensman 11,8 kilometra pośredniego etapu pokonywało krytyczną trasę czasową Szafran Tak Wierch Ruziński17 minut 40 sekund, 7 i 8 sekund Sheffield i Przewodniczący, Haidera.

The Siódmy i ostatni etap Tour of Poland Odbędzie się w piątek na 177,8 kilometrowej trasie między Skawiną a Krakowem.