25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Według rzecznika izraelskiej armii Iran rozpoczyna atak na Izrael

Według rzecznika izraelskiej armii Iran rozpoczyna atak na Izrael

(CNN) — Rzecznik izraelskiej armii Daniel Hagari ogłosił, że Iran przeprowadził atak dronem na Izrael w obawie przed eskalacją w regionie po widocznym izraelskim ataku na teren ambasady Iranu w Syrii w zeszłym tygodniu.

Urzędnicy amerykańscy i izraelscy potwierdzili atak.

„IDF jest w stanie najwyższej gotowości i stale monitoruje sytuację operacyjną. Połączona Jednostka Obrony Powietrznej IDF jest w stanie najwyższej gotowości, wraz z myśliwcami IAF i okrętami izraelskiej marynarki wojennej, które prowadzą misję obronną w izraelskiej przestrzeni powietrznej Cele, stwierdził Al-Hajri w oświadczeniu.

„Jeśli wykryjemy konkretne zagrożenia, które mają krótszy czas dostępu, natychmiast Cię o tym powiadomimy” – powiedział Hajjari.

„Prosimy o zachowanie czujności i przestrzeganie instrukcji Dowództwa Frontu Wewnętrznego” – powiedział Hajari. „Rozumiemy te zagrożenia i radziliśmy sobie z nimi w przeszłości”.

Rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA, Adrienne Watson, powiedziała, że ​​atak „prawdopodobnie zostanie przeprowadzony w ciągu kilku godzin”.

W oświadczeniu napisano: „Zespół ds. Bezpieczeństwa Narodowego regularnie informuje prezydenta Bidena o sytuacji i spotka się z nim dziś po południu w Białym Domu”, a zespół „jest w stałym kontakcie z izraelskimi urzędnikami oraz innymi partnerami i sojusznikami”. .

Watson powtórzył stanowisko Prezydenta, że ​​„nasze wsparcie dla bezpieczeństwa Izraela jest niezachwiane” i że Stany Zjednoczone „będą stać po stronie narodu Izraela i wspierać jego obronę przed zagrożeniami ze strony Iranu”.

„Zranimy każdego, kto nas skrzywdzi” – mówi Netanjahu.

Premier Benjamin Netanjahu oświadczył w sobotę w oświadczeniu, że Izrael przygotowuje się do ataku ze strony Iranu.

Powiedział: „W ostatnich latach, a zwłaszcza w ostatnich tygodniach, Izrael przygotowywał się do bezpośredniego ataku ze strony Iranu”.

Powiedział: „Nasze systemy obronne są rozmieszczone i jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz, zarówno w defensywie, jak i w ofensywie. Państwo Izrael jest silne. Armia izraelska jest silna. Społeczeństwo jest silne”.

Netanjahu podziękował Stanom Zjednoczonym, Wielkiej Brytanii, Francji i innym swoim sojusznikom za „stanie po stronie Izraela”.

READ  Jak prosperujące naturalne spa na wybrzeżu Morza Martwego zmieniło się w „miasto duchów”?

„Przyznaliśmy jasną zasadę: skrzywdzimy tych, którzy nas krzywdzą. Będziemy bronić się przed każdym zagrożeniem i będziemy to robić rozsądnie i zdecydowanie” – czytamy w oświadczeniu.