25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Według Billa Gatesa jedyne trzy zawody, które przetrwają dzięki sztucznej inteligencji |  mieszać

Według Billa Gatesa jedyne trzy zawody, które przetrwają dzięki sztucznej inteligencji | mieszać

Kiedy mówimy o technologii, nieuniknione jest, aby o niej pomyśleć Billa Gatesa. Choć ma 68 lat, jest znany jako przedsiębiorca, zanim został przedsiębiorcą, był programistą i wynalazcą. Sam był współzałożycielem firmy Microsoft i zachęcał do wielu zmian, które pod wieloma względami ułatwiają nam dzisiejsze życie. Jednak sam Gates przyznaje, że wiele skoków w przyszłość będzie wiązało się ze zmianami w ludzkim ekosystemie, na które możemy nie być przygotowani.

Jednym z najnowszych odkryć, które idealnie pasuje do powyższego opisu, jest sztuczna inteligencja, która przyniosła nam wiele korzyści, ale jednocześnie generuje strach w społeczeństwie, ponieważ wielu uważało, że ta technologia natychmiast zastąpi nas, ludzi w pracy, więc w przyszłości staniemy się bezużyteczni dla rynku pracy, co również wiąże się z utratą źródła dochodów ekonomicznych.

Co więcej, istnieją szacunki niektórych znanych organizacji, które wskazują, że w krótkim czasie duży odsetek miejsc pracy zostanie utracony, ponieważ firmy będą wolały inwestować w systemy sztucznej inteligencji. W tym sensie sam Bill Gates przepowiedział przyszłość, która niepokoi wszystkich, ale może to być również dla nas bardzo przydatne, jeśli wiemy, jak podjąć odpowiednie środki ostrożności.

Bill Gates mówi o zawodach, które przewyższą sztuczną inteligencję

Odnosząc się do pomysłu, że sztuczna inteligencja zastąpi wiele stanowisk pracy, biznesmen Bill Gates nie sądził inaczej, dlatego uważa to za rzeczywistość, która może nastąpić w ciągu kilku lat. Choć tak się stanie, zdradził też, że według niego są zawody, których wspomniana technologia nie wyprzedzi i z biegiem czasu zdominują, chyba że wydarzy się coś, czego nie ma w swoich planach.

Z jego wypowiedzi wynika, że ​​Gates uważa, że ​​zawody, które nie znikną, to wszystko, co jest związane z energią, biologią i tym, co niesie ze sobą rozwój sztucznej inteligencji.

READ  Badają nowy zespół chorobowy związany z Covid-19

Prowadzi nas to do wniosku, że technologię można zastąpić innymi miejscami pracy, co może prowadzić do szeregu problemów społecznych i ekonomicznych dla ludności.

Sztuczna inteligencja to duży postęp technologiczny, ale może również stanowić zagrożenie dla społeczeństwa (Zdjęcie: Pexels)

Aplikacje, które pozostaną na uboczu

W przeszłości ten sam biznesmen mówił, że sztuczna inteligencja wyeliminuje część zawodów, a ludzie przestaną korzystać z niektórych aplikacji, które obecnie są częścią nowej codzienności.

Niektóre z tych narzędzi to na przykład Microsoft Word, Dokumenty Google i inne.