3 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W załodze statku porwanego na Morzu Czerwonym jest dwóch Meksykanów: SRE

W załodze statku porwanego na Morzu Czerwonym jest dwóch Meksykanów: SRE

the Sekretarz ds. stosunków zewnętrznych (SREw poniedziałek poinformowała, że ​​dowiedziała się, że wśród 25 osób porwanych w A Statek towarowy Na wodach międzynarodowych Morze Czerwone.

Organ federalny wskazał, że w swoich publikacjach zwraca uwagę na fakty Ambasada w Królestwie Arabii SaudyjskiejJednocześnie przeciwko Jemenowi.

Odkąd ten niefortunny fakt stał się znany Ambasada Meksyku Podjęto wysiłki kanałami dyplomatycznymi, aby potwierdzić sytuację załoga Nawiązano kontakt z przedstawicielami ambasad innych zainteresowanych krajów, aby się z nimi skontaktować InformacjaOraz podjąć kroki prowadzące do uwolnienia obecnych członków załogi Powiedział statek„, stwierdził.

Rebelianci Houthi Do Jemen Wydali film, na którym można uchwycić statek towarowyLider galaktyczny„W operacji wojskowej przeprowadzonej w niedzielę w Morze Czerwone Gdzie używali a śmigłowiec Wylądować na statku i przetransportować go na plaże Jemeńczycy.

Zdjęcia transmitowane w telewizji MarzecOsoba bliska Huti pokazała, jak A Malowany helikopter Z wiedzą Jemen i Palestyna To na niego spadło naczynieJest ich dziesiątki Wojownicy Zamaskowani i uzbrojeni w karabiny szturmowe.

Po przeszukaniu statku napastnicy wkroczyli na ten obszar kabina pilotaOkoło czterech członków załogi podniosło ręce bez oporu, gdy groziło im niebezpieczeństwo. Punkt pistoletu.

Po otrzymaniu Kontroluj statekWedług zdjęć, które nie przedstawiają scen strzelanin ani jawnej przemocy, statek strzegło około pięciu zmechanizowanych łodzi, które miały skierować go do bliżej nieokreślonego portu w Jemenie.

W niedzielę Huti ogłosili zajęcie statku, który ich zdaniem należał do Izraela, i oświadczyli, że tego typu operacje są skierowane wyłącznie przeciwko statkom pływającym pod izraelską banderą lub będącym jej własnością.

statek towarowy”Lider galaktyczny„, która przewozi pojazdy, jest własnością brytyjskiej firmy, ale jest obsługiwana przez japońską firmę spedycyjną Nippon Yusen (Linia NYK), w którym szczegółowo podano, że w chwili zatrzymania jego załoga składała się z 25 marynarzy pochodzenia bułgarskiego, ukraińskiego, filipińskiego, meksykańskiego i rumuńskiego.

READ  Rosja łamie umowę z Ukrainą, atakując Odessę

Zatrzymany statek, który płynął z Indii w kierunku Turcjapływał pod banderą Bahamów i będzie częściowo własnością izraelskiego potentata Gniew Ramiegoco doprowadziłoby do operacji.

Po oświadczeniu Huti Biuro Premiera Izraela Benjamina Netanjahu„Zdecydowanie” potępił to, co uznał za „atak”. Irańczyk przeciwko międzynarodowemu statkowiJednak Teheran odrzucił dziś te oskarżenia.

Ze swojej strony rząd japoński potępił zatrzymanie statku towarowego obsługiwanego przez japońską firmę i zażądał uwolnienia dwudziestu pięciu marynarzy i członków załogi, którzy zostali wzięci jako zakładnicy w wyniku incydentu.

Huti potwierdzili, że będą kontynuować podobne operacje „przeciw izraelskiemu wrogowi, dopóki nie ustanie agresja na Strefę Gazy i straszliwe zbrodnie, które wciąż trwają do tej chwili”, czy to w Strefie Palestyńskiej, czy na Zachodnim Brzegu.

Na podstawie informacji z López-Dóriga Digital i EFE