14 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W maju Hiszpania i Polska prowadzą europejskie BPA

14 czerwca (listopad odnawialny) – Hiszpania i Polska to dwa główne miejsca ogłoszenia Europejskiej Umowy Zakupu Energii (PPA) w maju, wynika z raportu opublikowanego przez szwajcarską firmę Bexaburg zajmującą się oprogramowaniem i usługami konsultingowymi.

Liczba podpisanych umów w ubiegłym miesiącu spadła o dwa od kwietnia. Megawaty spadły o 63%, ale Bexburg wyjaśnił, że wynikało to z „braku danych”, ponieważ kupujący i sprzedający nie podali ich do publicznej wiadomości.

Poniższa tabela przedstawia najlepiej sprzedających się, kupujących i kraje dla ogłoszonych w maju BPA w Europie.

Najlepsi sprzedawcy BPA (MW) Najlepsi nabywcy BPA (MW) Najlepsze kraje BPA (MW)
Energia kapitałowa (126) Oxpo (187) Hiszpania (221)
EnergiaX (125) Stokraft (126) Polska (125)
NDR (88) Więc energia (50) Szwecja (88)

W swoim miesięcznym raporcie Bexburg wskazał, że główne firmy naftowe stanowią obecnie czwartą co do wielkości branżę inwestującą w BPA. Branża detaliczna i hurtowa oraz energetyka, taka jak produkcja chemiczna, napędzały korporacyjny popyt na BPA przez ostatnie dwa i pół roku, a zdrowie, ropa naftowa i gaz oraz technologie znalazły się w pierwszej piątce.

Duzi korporacyjni nabywcy rekordów ustanawiający odnawialną energię elektryczną na poziomie BPA w całej Europie napędzają wzrost BPA. W tym roku rynek odnawialnych PPA przekroczy 10 gigawatów, a ponad 5,5 gigawata zostało już podpisane w ciągu pięciu lub więcej miesięcy.

READ  Międzynarodowy debiut Gustavo Moliny w Polsce