25 kwietnia, 2024

Słowacja kontroluje Lewandowskiego po pokonaniu Polski

Obrońca Słowacji Milan Screenier w pewnym momencie powstrzymał Roberta Lewandowskiego przed strzeleniem gola, a następnie pokazał, jak zrobić tegorocznego World Playera po drugiej stronie.

Screenier podkreślił swoje rosnące znaczenie dla reprezentacji narodowej, która od dawna polegała na Marku Homsiku, odegrała kluczową rolę na obu końcach boiska i w poniedziałek odniosła zwycięstwo Słowacji 2:1 nad Polską w Mistrzostwach Europy.

Lewandowski przetrwał kolejny ciężki mecz w ważnym meczu piłki nożnej, pomagając zapobiec bezkompromisowemu scenariuszowi napastnika Bayernu Monachium.

Lewandowski nie miał wyraźnych szans i teraz ma tylko dwa gole w 12 występach na mundialu lub mistrzostwach Europy.

W 69. minucie środek po raz kolejny udowodnił, że miał cel, aby spuścić piłkę w róg z 15 metrów i wbić strzał w siatkę.

„Muszę pracować dla bezpieczeństwa, ale byłoby wspaniale, gdybym mógł zdobyć wynik” – powiedział Screenier.

– Oczywiście Lewandowski jest jednym z najlepszych napastników na świecie, jeśli nie najlepszym napastnikiem, ale dobrze się do niego przygotowaliśmy.

Minął rok, odkąd Screenier odegrał spójną rolę dla Interu Mediolan w jego zwycięskiej kampanii we Włoszech.

Po ostatnim gwizdku na stadionie w Petersburgu Screenier, który wygrał mecz dla swojego kraju, był w centrum chaosu wesołych słowackich piłkarzy.

W tym czasie Lewandowski szedł w stronę metra, będąc odizolowanym przez większość meczu, z frustracją wymalowaną na całej twarzy.

Najbardziej kompozytor i najlepiej prosperujący dla Bayera Lewandowski wykorzystał trzy okazje połowiczne, które pojawiły się w pierwszej połowie przeciwko Słowacji.

„Byliśmy bardzo zadowoleni z tego, jak zneutralizowaliśmy tak wspaniałego zawodnika jak Lewandowski” – powiedział słowacki Stefan Tarkovic.

W drugiej połowie Lewandowski był jeszcze spokojniejszy, bo Polska zapłaciła za czerwoną kartkę za Grechcourse Kryzhovic na siedem minut przed bramką screenera.

Pomocnik w posiadaniu piłki miał już żółtą kartkę, kiedy został pomieszany na plecach Jacoba Hromady w pobliżu środkowego koła. Na próżno protestował, gdy sędzia podbił czerwoną kartkę.

READ  Podlasie: „Zielone Płuca Polski” ma stać się centrum inwestycji i innowacji

To zły dzień dla innych świetnych graczy w Polsce.

Wojciech Schkesny został pierwszym bramkarzem, który sam strzelił gola w turnieju, mimo że był zupełnie niewinny.

Bramkarz Juventusu miał pecha nie trafić strzału słowackiego skrzydłowego Roberta Macka w 18. minucie, kiedy piłka odbiła się od jego boku i wpadła do siatki.

To dało Słowacji prowadzenie przed Carol Linetti, uzasadniając swój wybór nad Jacobem Moderą w środku pomocy, wyrównując 30 sekund w drugiej połowie po pierwszym dobrze wykonanym ruchu Polski.

Po odwróconym podaniu Magiz Ribus skierował piłkę do Linettiego, który niewłaściwie wykorzystał strzał, ale zobaczył, jak piłka odbiła się od Martina Dubrovki w ostatnim rzucie rożnym.

Polska zakończyła mecz bardzo dobrze, mimo straty zawodnika, środkowy obrońca John Bednarek podał strzał w węższy słupek, podczas gdy Dubrowka stał nieruchomo.

Polski trener Paulo Sousa orzekł nie tylko, że większość piłkarzy nie była w stanie w czasie meczu stanąć w obronie Lewandowskiego, ale także, że Screenier został sam dla zwycięskiego gola.

„W ten sposób nie możesz przegapić meczu” – powiedział Sousa.

Polska, przynajmniej na papierze, ma przed sobą dwa ciężkie mecze w grupie E z Hiszpanią i Szwecją.