19 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Uważaj na te objawy, które wskazują na nadmiar witaminy D w organizmie

Uważaj na te objawy, które wskazują na nadmiar witaminy D w organizmie

Próbuję odżywić organizm Witaminy Konieczne, niektórzy ludzie często uciekają się do suplementów diety –Kapsułki I butelki – nie biorąc pod uwagę, że istnieje ryzyko nasycenia ich spożycia.

Według Ministrze Zdrowia, Witaminy dzielimy na rozpuszczalne w wodzie (wykorzystywane przez organizm i wydalane z moczem) i rozpuszczalne w tłuszczach (magazynowane w tkance tłuszczowej organizmu). W obrębie tych ostatnich znajdują się A, D, E i K.

Nadmierne spożycie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach powoduje… Hiperwitaminoza. Oznacza to, że przez większość czasu nerki nie mogą się ich pozbyć i wytwarzają kamienie nerkowe.

Witaminę D można znaleźć w żywności i suplementach diety. Zdjęcie: Freebeck

Przeczytaj także Odkryj najlepszą witaminę na trądzik

Która witamina jest zwykle wyższaZatrucie„W ciele dr. Jedynymi źródłami pożywienia są ryby, mięso i grzyby. Chociaż jest wytwarzany naturalnie przy kontrolowanej ekspozycji na światło słoneczne.

Ponieważ nie jest możliwe uzyskanie witaminy D, ludzie starają się uzupełnić jej niezbędną ilość za pomocą produktów i suplementów. W takich przypadkach specjaliści zalecają ostrożność.

the Witamina D Pełni różne funkcje, m.in. utrzymuje zdrowie kości, wspomaga wchłanianie wapnia w jelitach, zapobiega osłabieniu u dzieci i ma właściwości przeciwstarzeniowe.

W normalnych okolicznościach średnie spożycie witaminy D u dorosłych wynosi 15 mikrogramów Lub 600 jednostek międzynarodowych.

Witamina D w kapsułkach. Zdjęcie: prywatne

Przeczytaj także Jest to witamina naprawiająca tkanki, której nie można przestać przyjmować w posiłkach.

Można określić, czy cierpisz Hiperwitaminoza Poprzez sygnały fizyczne. Po wykryciu należy przerwać przyjmowanie witaminy i zwrócić się o pomoc lekarską, aby uniknąć poważnych powikłań.

Według serwisu Medline PlusObjawy nadmiaru lub toksyczności witaminy D w organizmie to:

  • pragnienia skóry
  • Nadmierne wypadanie włosów
  • słabość
  • Wymioty
  • trzymać
  • Brak apetytu
  • wysokie ciśnienie krwi
  • częste oddawanie moczu

Ty też będziesz zainteresowany

READ  W Brazylii znaleźli szczątki nowego rodzaju mięsożernych dinozaurów

Kim jest Kevin Wynn, ksiądz, który zniszczył obraz Matki Boskiej z Guadalupe?

Młody mężczyzna reaguje na prędkość mobilnego Internetu CFE na obszarach wiejskich i staje się wirusowy na TikToku

Najlepszy sposób na przygotowanie owsa w celu kontrolowania poziomu cholesterolu i ciśnienia krwi
Dołącz do naszego kanału

EL UNIVERSAL jest teraz dostępny na Whatsapp! Na urządzeniu mobilnym odkryj najważniejsze wiadomości dnia, opinie, rozrywkę, trendy i nie tylko.

foch