24 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

La Jornada – prawniczka Miss Mooney, aresztowana za nielegalne wykonywanie służby publicznej

Policyjne elementy śledcze zakończyły nakaz aresztowania Rosendo Gomeza Hernandeza, adwokata właściciela Colegio Repsamine, znanego jako panna Mooney, zarzucając mu nielegalne wykonywanie służby publicznej, za co został przeniesiony do więzienia południowego, gdzie został oddany do dyspozycji sędziego, który o to poprosił.

Według śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Strategiczną do Spraw Specjalnych przestępstwo mogło zostać popełnione w 2016 roku, kiedy pracował w Ministerstwie Mobilności jako dyrektor ds. prawnych i regulacyjnych, bo być może 17 czerwca tego roku podpisywał dokumenty nie posiadając pełnomocnictw, więc w listopadzie 2018 r. złożono skargę do Prokuratury Generalnej (FGJ).

Po jego otrzymaniu przeprowadzono odpowiednie śledztwo i zażądano nakazu aresztowania, który został wykonany przez agentów na ulicy Corregidora w dzielnicy Miguel Hidalgo w Tlalpan.

Po zapoznaniu się z jego konstytucyjnymi prawami funkcjonariusze zabrali go do więzienia i za kilka godzin odbędzie się wstępna rozprawa, na której zostanie ustalony jego status prawny.

Prawnik Moniki Garcii ogłosił kilka dni temu, że skaże FGJ i lokalną jurysdykcję przed prokuraturą generalną za domniemane wykroczenia popełnione podczas apelacji jego klienta.

Sędziowie III Sądu Karnego podwyższyli jej wyrok arbitralnej śmierci z 31 do 36 lat, 4 miesiące i 2 dni więzienia za tragedię, w której zginęło 26 osób w należącej do niej szkole, a ponadto będzie musiała to zrobić. Zapłać grzywnę w wysokości 143 000 pesos każdemu dłużnikowi, aby naprawić szkodę.

Powiedział wtedy, że jest to kara „poza parametrem”, ponieważ maksymalna kara powinna wynosić 20 lat.

READ  La Jornada – Departament Śledczy wznawia proces prokuratora Uriela Carmony