18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Odkrywają, kiedy nastąpiło przejście na Ziemię nadającą się do zamieszkania

Opublikowany:

30 września 2021 19:20 GMT

Naukowcy opracowali zastrzeżoną technikę analizy genów, która łączy metody zegara molekularnego, oparte na szybkości zmian ewolucyjnych, z informacjami o poziomym transferze genów.

Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology (MIT) w Stanach Zjednoczonych odkryli, że prawie rok temu na Ziemi pojawiły się sinice, które odpowiadają za produkcję tlenu, generowanie i podtrzymywanie całego obecnego istnienia planety. 2,9 miliarda lati stworzyć warunki niezbędne do zamieszkania, według A badanie W środę został opublikowany w czasopiśmie Proceedings of the Royal Society B.

Szacunki różnią się co do tego, kiedy cyjanobakterie uzyskały zdolność do wytwarzania tlenu poprzez fotosyntezę, dlatego, aby dokładniej określić czas tego zdarzenia, naukowcy opracowali Technologia analizy genetycznej, który łączy metody zegara molekularnego, oparte na tempie zmian ewolucyjnych, oraz informacje o poziomym transferze genów.

Następnie specjaliści zidentyfikowali 34 przypadki horyzontalnego transferu genów w sinicach, z których tylko jeden pokrywał się z wiekiem określonym w analizie. W ten sposób odkryli, że przodkowie cyjanobakterii różnili się od innych bakterii w okolicy 3,4 miliarda lat I że wszystkie istniejące gatunki z fotosyntezą tlenową powstały około 2900 milionów lat temu.

Wyniki wskazują, że cyjanobakterie zaczęły wytwarzać tlen 500 milionów lat Przed Wielką Utlenianiem nagłe nasycenie atmosfery tlenem i jego radykalne przekształcenie. Ale krótko wcześniej, około 2,4 miliarda lat temu, sinice doświadczyły fali dywersyfikacji.

W rezultacie znacznie wzrosła liczba gatunków sinic, co zdaniem naukowców może naprowadzić Ziemię na pewien okres Świetne utlenianieTlen jest uwalniany do atmosfery.

READ  Ani francuska rakieta, ani satelita Elona Muska nie były „samochodem jednym na milion”. Nauki