24 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Urzędnik powiedział, że tradycyjna medycyna chińska rozprzestrzeniła się na 196 krajów i regionów

Urzędnik powiedział, że tradycyjna medycyna chińska rozprzestrzeniła się na 196 krajów i regionów

przez shenhua | 21 kwietnia 2023 | 08:19
Uczennica przechodzi terapię moxibustionem podczas wykładu na temat tradycyjnej medycyny chińskiej w Liceum im. Emmanuela Shevedi w Windhoek, Namibia, 3 kwietnia 2023 r. (Xinhua/Musa C Kaseke)

Według chińskiego urzędnika tradycyjna medycyna chińska rozprzestrzeniła się w 196 krajach i regionach i zyskała światowe uznanie dzięki swojej wyjątkowej sile w zapobieganiu chorobom, kontrolowaniu ich i rehabilitacji.

Akupunktura, kąpiel lecznicza Lum Sua Rigpa (medycyna tybetańska) i Taijiquan (połączenie sztuk walki, medycyny, filozofii i sztuki) zostały wpisane na Reprezentatywną Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO, Huang Di Ni Jing i Ben Cao Wei Chunyu, urzędnik w departamencie, powiedział, że Narodowe Instytuty Tradycyjnej Medycyny Chińskiej na czwartkowej konferencji prasowej powiedziały, że starożytna chińska klasyka medycyny, En Gang Mu, również została wpisana na Listę Światowego Rejestru Pamięci UNESCO .

Według Wei każdego roku duża liczba międzynarodowych studentów przyjeżdża do Chin, aby studiować tradycyjną medycynę chińską, podczas gdy popyt na produkty i usługi tradycyjnej medycyny chińskiej rośnie na corocznych Międzynarodowych Targach Handlu Usługami w Chinach, według Wei.

Według źródła Chiny poczyniły plany lepszego wprowadzenia tradycyjnej medycyny chińskiej na świecie, promowania wymiany i wzajemnego uczenia się między cywilizacjami oraz pomocy w budowaniu globalnej społeczności zdrowia dla wszystkich.

(redaktor strony internetowej: 吴思萱, Zhao Jian)

READ  Mimo wszystko nadal studiują medycynę, którą prowadzi Jordi Alberich