26 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

UPO zachęca do prowadzenia badań nad przedsiębiorczością i dobrostanem…

UPO zachęca do prowadzenia badań nad przedsiębiorczością i dobrostanem…

Sewilla, 11 lat (prasa europejska)

Uniwersytet Pablo de Olavide (UPO) w Sewilli promuje inicjatywę badawczą i publikacyjną na temat przedsiębiorczości i dobrostanu psychospołecznego poprzez podejście genderowe, zwaną „Ecreabien”, za pośrednictwem międzynarodowego zespołu kierowanego przez Ana Pérez Luño, profesor w Olavide; Yote Stephen z King’s College London (KCL); oraz Johan Weklund z Syracuse University (USA).

Po sukcesie projektu „Supporting Entrepreneurship during the COVID-19 Pandemic: A Global Study of Entrepreneurs; Resilience and Wellbeing”, prowadzonego przez KCL z udziałem tej grupy badawczej, trzy uniwersytety podpisały niedawno umowę o kontynuowaniu tej współpracy, według UPO w komunikacie prasowym.

W tym przypadku cel wykracza poza promowanie badań nad przedsiębiorczością. Ecreabien ma być platformą wspierającą i doradzającą przedsiębiorcom w ważnych kwestiach, takich jak kreatywność, odporność i dobrostan psychospołeczny.

W ten sposób, opierając się na wiedzy wygenerowanej w tej pracy, narodził się „Ecreabien”, mający na celu skupienie się na znaczeniu dobrostanu psychospołecznego osób samozatrudnionych i w małych firmach oraz zapewnienie narzędzi wspierających kreatywność i dobre samopoczucie. -bycie po kryzysie wywołanym przez Covid-19. Innym z jego celów jest dostosowanie badań dotyczących przedsiębiorczości do wrażliwości na płeć.

Obecnie „Ecreabien” jest finansowany przez dwa projekty prowadzone przez Anę Pérez Luno: „Kreatywność przedsiębiorczości jako kluczowe źródło innowacji, dobrobytu ekonomicznego i psychospołecznego w czasach kryzysu: analiza płci” oraz „Innowacje w startupach: przekrojowe przekrojowa analiza kreatywności przedsiębiorczej, charakterystyka zespołu założycielskiego i udział w programach akceleracyjnych”. Drugi projekt był prowadzony przez Antonio Carmona Lavado, profesora UPO.

Pérez-Luño jest badaczem w Inn-Lab, ośrodku badawczym na Uniwersytecie Pablo de Olavide poświęconym innowacjom, przedsiębiorczości i firmom rodzinnym, i kierował między innymi badaniem „Radzenie sobie z presją bycia przedsiębiorcą w czasach COVID -19′, praca W badaniu wzięło udział 245 hiszpańskich samozatrudnionych, MŚP i start-upów z różnych sektorów działalności, a podczas oceny psychospołecznego dobrostanu tej grupy podczas pandemii zbadano różnice między płciami.

READ  200 darmowych kursów do nauki sztucznej inteligencji i data science