6 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Przyszłość studentów reprodukcyjnych i medycznych

Anuluj Roe kontra Wade był powracającym tematem w wielu obszarach rozmów. The Ostatnie rajdy W Waszyngtonie, DC, zorganizowanej przez aktywistów na rzecz praw reprodukcyjnych i ograniczenia docelowe Wobec środków antykoncepcyjnych na uniwersytetach pokaż, że ta krytyczna debata jest daleka od zakończenia.

Filozoficzne podejście do zabezpieczenia terminu ciąża od jego koncepcji jest złożone, a jego implikacje mogą nie być w pełni oczywiste, ponieważ ochrona zapewniana przez Roe v. Wade odszedł, ale w nadchodzących miesiącach i latach zaczną wydawać się bardziej namacalne.

„Państwa, które usiłują ograniczyć aborcję od momentu poczęcia, a nie od momentu poczęcia (jak zdefiniował lekarz) mogą kwestionować prawo do zapobiegania ciąży, urządzenia macicznes (IUD)”, wyjaśniła Wendy Parmet, dyrektor Centrum Polityki i Prawa Zdrowotnego w The Uniwersytet Północnowschodni dla Wiadomości NBC.

według Instytut Guttmacherazaznacz linie arbitralnie umieszczając początek życia, a w niektórych przypadkach nawet po poczęciu, w sadzenie lub na różnych etapach ciąży bez ogólnego konsensusu, powoduje poważne konsekwencje dla ogólnego stanu zdrowia kobiety i noworodka. Witryna internetowa poświęcona badaniom na temat zdrowia reprodukcyjnego stwierdza, że ​​najszerzej akceptowaną definicją w środowisku medycznym i polityce rządu federalnego jest ta, która definiuje ciążę jako proces rozpoczynający się w momencie implantacji. Jeśli próbujesz ustanowić prawo z filozoficznego i etycznego stanowiska, które rozumie, że ciąża jest początkiem ciąży, to technicznie antykoncepcja nie tylko jej zapobiega, ale także ją powstrzymuje. Co te rozważania oznaczają dla kogoś, kto zna się i studiuje medycynę?

Zawód lekarza bez zdrowia reprodukcyjnego

Najbardziej oczywisty wpływ na doświadczenie edukacyjne studentów medycyny może mieć brak programów obejmujących pełne szkolenie w zakresie zdrowia reprodukcyjnego w stanach. Dzieje się tak na uniwersytetach, które są zgodne z konserwatywną polityką. Brak poradni zdrowia kobiet był już poważnym problemem. Jeszcze groźniejsze byłoby przemieszczenie lekarzy posiadających umiejętności ich wypełniania.

READ  Badanie oczu dzisiaj | Wybierz symbol w tym teście osobowości, a będziesz wiedział, co ukrywasz przed innymi | Test psychologiczny | test emocjonalny | Kolumbia | Meksyk | Stany Zjednoczone | nnda nnrt | Zastosowania

Kompleksowa uwaga na temat opiekun Zajmuje się bardziej szczegółowymi i bezpośrednimi implikacjami dla jakości edukacji medycznej. „Jeśli nie możemy wykazać, że zapewniamy wystarczającą wiedzę specjalistyczną, aby uzyskać biegłość w tej dziedzinie, zagraża to akredytacji każdego wymagającego programu”. Dr Carrie Koyak, profesor położnictwa i ginekologii oraz dyrektor planowania rodziny w Emory College of Medicine w Atlancie, wyjaśniła, jak na programy i akredytacje w jej okolicy wpłynie ustawodawstwo antyreprodukcyjne.

Szkolenie etyczne, które ma kluczowe znaczenie dla szkolenia każdego lekarza, również napotyka na spadek jakości. w rękopis „Następstwa zniesienia wyroku Roe v. Wade na edukację medyczną i lekarzy przyszłości”, autorstwa Ariana M TrobeKellen Mermil-Bunnell i grupa sześciu uczniów Emory School dyskutują o potrzebie dyskursu na temat aborcji w college’ach, aby uczyć profesjonalizmu i obalać uprzedzenia.

„Studenci muszą myśleć o związku między ich osobistymi przekonaniami a obowiązkami zawodowymi, zwłaszcza gdy nie pasują do siebie” – utrzymywał, studenci w obronie kształcenia akademickiego, które zamiast zamykać dyskusje na tematy drażliwe, edukuje. o radzeniu sobie z nimi z ludzkością i etyką zawodową. W przeciwieństwie do tego argumentują, że programy, które obejmują pełny program zdrowia reprodukcyjnego, poprawiają poszanowanie prywatności i autonomii pacjenta, co jest praktyką niezbędną w handlu we wszystkich gałęziach medycyny.

Jako lekarz, student lub profesor w dziedzinie medycyny, co sądzisz o wpływie, jaki restrykcyjne przepisy mogą mieć na zarządzanie i edukację w zakresie zdrowia reprodukcyjnego? Czy zauważyłeś zmiany w zasadach lub programach swojej organizacji? Czy uważasz, że te decyzje mogą w przyszłości wpłynąć na szkolenie nowych lekarzy? Powiedz nam w komentarzach.