25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Uciekają z zakładu poprawczego tylko po to, by prawie dzień później znaleźć ich zaginionych

Uciekają z zakładu poprawczego tylko po to, by prawie dzień później znaleźć ich zaginionych

(CNN) – Władze Filadelfii poszukują dwóch mężczyzn, z których jeden jest oskarżony o wielokrotne morderstwa, którzy uciekli z zakładu poprawczego; Ich zniknięcie odkryto dopiero dzień po tym, jak prześliznęli się przez dziurę w płocie.

„Jesteśmy zdecydowani i pracujemy niestrudzenie, aby zatrzymać te dwie niebezpieczne osoby z powrotem w areszcie i to jest główny cel naszego śledztwa” – powiedziała komisarz ds. Więziennictwa Blanche Carney podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Obława jest następstwem innych niedawnych nadużyć w więzieniach, w których uczestniczyło czterech mężczyzn Uciekł z aresztu śledczego w hrabstwie Hinds w stanie Mississippi w kwietniu. który do tej pory uciekł czterech z nich Władze poinformowały, że zostali już aresztowani lub znalezieni martwi.

Dwóch uciekinierów z Filadelfii zostało zidentyfikowanych jako 24-letni Nasir Grant i 18-letni Amin Hearst. Uciekli z Industrial Correctional Facility w Filadelfii przez dziurę w ogrodzeniu placu zabaw około 20:30 w niedzielę, powiedział Carney.

Odkryto ich zaginięcie około 15:00 w poniedziałek, powiedział, zauważając, że w międzyczasie były trzy przypadki: niedziela o 23:00 oraz poniedziałki o 3:00 i 7:00, ponieważ nie odnotowano żadnych nieobecności.

Carney powiedział, że urzędnicy próbują dowiedzieć się, dlaczego dwaj mężczyźni, którzy zaginęli z powodu tych trzech zarzutów, nie przybyli.

„Oczywiście system zawiódł i ludzie nie zrobili tego, co powinni” – powiedział podczas konferencji prasowej burmistrz Filadelfii Jim Kenney.

Hirst ma 1,82 metra wzrostu i waży 63 kilogramy. Przebywa w areszcie od 21 marca 2021 r. pod zarzutem czterech morderstw popełnionych w Wigilię 2020 r., powiedział na konferencji prasowej zastępca komisarza policji w Filadelfii, Frank Fanor.

Fanor powiedział, że Grant przebywa w areszcie od 28 września i jest oskarżony o posiadanie broni i narkotyków. Jest opisany jako 1,75 metra wysokości i 72 kilogramy wagi.

Śledczy poprosili każdego, kto ma informacje, o telefon pod numer 215-686-TIPS (8477) lub 911.

READ  Oto 10 najlepszych miast do zbadania (oraz miasta Ameryki Łacińskiej, które znalazły się w rankingu)

Powiedział, że po wykryciu wycieku Carney zamknął obiekt i zwiększył liczbę personelu oraz patrole obwodowe. Carney powiedział, że Departament Więziennictwa Pensylwanii został również poproszony o przeprowadzenie oceny wrażliwości i bezpieczeństwa obiektu.

„Jestem naprawdę zły z tego powodu” – powiedział burmistrz Kinney. Powiedział, że jego pierwszym priorytetem jest znalezienie Hearsta i Granta, a drugim priorytetem jest ocena systemu.

„Nie ma ku temu powodu. A gdyby wszyscy przestrzegali i robili to, co do nich należy, nie mielibyśmy tego problemu. Więc dowiemy się, co się stało, kto czego nie zrobił, i będziemy kopać głębiej w to” – powiedział Kenny.

Placówka miała protokoły, które nie były przestrzegane, powiedział Carney, nie opracowując.

– To będzie częścią naszego śledztwa – powiedział. Naszym celem jest natychmiastowe aresztowanie tych dwóch osób”.