4 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Trump spodziewa się, że zostanie „aresztowany” we wtorek.  Wzywa do protestów Grupo Milenio

Trump spodziewa się, że zostanie „aresztowany” we wtorek. Wzywa do protestów Grupo Milenio

Donalda Trumpa Nie przedstawił dowodów wskazujących, że został bezpośrednio poinformowany o toczącym się aresztowaniu, ani nie powiedział, w jaki sposób dowiedział się o takich planach, jednak w poście w mediach społecznościowych powiedział, że Prawdopodobnie zostanie zatrzymany we wtorek. podczas FProkurator generalny Nowego Jorku waży zarzuty w tej sprawie Który bada pieniądze wypłacane kobietom, które Domniemane spotkania seksualne z byłym prezydentem.

Ale Trump zwrócił na to uwagę w wiadomości w sobotę rano w swojej sieci Truth Social „nielegalne przecieki” Z biura prokuratora okręgowego na Manhattanie, który powiedział, że wskazuje, że „wybitny republikański kandydat i były prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki zostanie aresztowany we wtorek przyszłego tygodnia”.

Danielle Felson z biura prokuratora okręgowego powiedziała, że ​​prokuratorzy „odmówią potwierdzenia lub skomentowania” pytań dotyczących stanowiska Trumpa, a także potencjalnych zarzutów. Rzecznik Trumpa nie od razu oddzwonił. komentować.

Postawienie w stan oskarżenia 76-letniego Trumpa byłoby niezwykłym wydarzeniem po latach Dochodzenia w ich interesach i kontaktach osobistych. Prawdopodobnie pobudzi to krytyków, którzy twierdzą, że Trump, kandydat na prezydenta w 2024 r., kłamał i oszukiwał, aby dostać się na szczyt, oraz ośmieli zwolenników, którzy uważają go za republikanina. Jest niesprawiedliwie atakowany przez prokuratora Demokratów.

W swoim poście w mediach społecznościowych Trump powtórzył swoje kłamstwa, że ​​wybory prezydenckie w 2020 roku, które przegrał z Demokratą Joe Bidenem, zostały skradzione i wezwał swoich zwolenników, aby tego nie robili. „Protestujcie, odzyskajcie nasz naród!” Język ten przywołał przesłanie ówczesnego prezydenta poprzedzające zamieszki na Kapitolu Stanów Zjednoczonych 6 stycznia 2021 r., kiedy Jego zwolennicy wybili drzwi i okna tego budynku Pozostawił poobijanych i zakrwawionych urzędników, którzy próbowali uniemożliwić zatwierdzenie wyborów.

Funkcjonariusze organów ścigania w Nowym Jorku to zrobili Przygotowania bezpieczeństwa możliwego impeachmentu Trumpa.

Nie podano do wiadomości publicznej żadnych ram czasowych prac tajnej ławy przysięgłych nad sprawą, m.in Ewentualne głosowanie w sprawie impeachmentu byłego prezydenta.

READ  Francja ostrzegła przed poważnym kryzysem między sojusznikami i poprosiła NATO o refleksję po utworzeniu AUKUS

Post Trumpa przypomina post z zeszłego lata, kiedy opublikował wiadomości w Truth Social FBI przeszukuje jego dom w ramach śledztwa O możliwym niewłaściwym obchodzeniu się z poufnymi dokumentami.

Wielka ława przysięgłych na Manhattanie przesłuchała świadków, w tym byłego adwokata Trumpa, Michaela Cohena, który powiedział, że w 2016 r. spotkania seksualne Powiedzieli, że podpisali umowę z Trumpem dziesięć lat temu.

Trump zaprzecza, jakoby doszło do konfrontacji, twierdzi, że nie zrobił nic złego i opisał śledztwo jako „polowanie na czarownice” Przez prokuratora Demokratów, który chciał sabotować republikańską kampanię prezydencką w 2024 roku.

Biuro prokuratora okręgowego na Manhattanie Alvina Bragga najwyraźniej badało, czy naruszono przepisy stanowe dotyczące płatności lub w jaki sposób firma Trumpa wynagradzała Cohena za pracę dla Milczał na temat oskarżeń kobiet.

Daniels i co najmniej dwóch byłych doradców Trumpa, byłego doradcy politycznego Kellyanne Conway i przedmówca Mam nadzieję, że Są wśród świadków, którzy w ostatnich tygodniach spotkali się z prokuratorami.

Cohen powiedział, że na polecenie Trumpa zorganizował płatności w wysokości 280 000 dolarów dla aktora pornograficznego Stormy’ego Danielsa i modelki Playboya Karen McDougal. Według Cohena płatności dotyczyły kup ciszę na Trumpie, który był wtedy w trakcie swojej pierwszej kampanii prezydenckiej.

Cohen i prokuratorzy federalni powiedzieli, że firma zapłaciła mu 420 000 dolarów, aby zwrócić Danielsowi 130 000 dolarów pensji oraz pokryć rzekome premie i inne wydatki. Spółka sklasyfikowała te płatności wewnętrznie jako wydatki ustawowe. McDougal otrzymał 150 000 dolarów od ówczesnego redaktora tabloidu supermarketu krajowy pytający, Co uniemożliwiło pojawienie się jego historii.

Prokuratorzy federalni zgodzili się nie pozywać spółki macierzystej Enquirer za jej współpracę w dochodzeniu dotyczącym finansowania kampanii, które doprowadziło do postawienia zarzutów Cohenowi w 2018 r. Prokuratorzy stwierdzili, że płatności na rzecz Danielsa i McDougala wyniosły ok. Nieautoryzowane i niezarejestrowane prezenty w ramach działań wyborczych Trumpa.

READ  Co kryje się za milionem szczepionek COVID-19, które wygasły w Nigerii?

Cohen przyznał się do winy, odbył karę więzienia i został zwolniony. Prokuratorzy federalni nie oskarżyli Trumpa o żadne przestępstwa.

LG