2 kwietnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Trzęsienie ziemi w Peru i Ekwadorze dzisiaj, 18 marca, o sile 7,0 Grupo Milenio

A 7 silne trzęsienie ziemi głaz Peru i regionów Ekwadoru w sobotę po południu, poinformował Peruwiański Instytut Geofizyczny w sieciach społecznościowych.

Prezydent Ekwadoru Williama Lasso Po południu podała dotychczasową liczbę ofiar śmiertelnych i część rannych, którzy przebywają w szpitalach.

„Podjęliśmy decyzję o uruchomieniu wszystkich ministerstw”, aby niosły pomoc i pracowały nad odbudową zniszczonych domów – powiedział.

A Sekretariat ds. Zarządzania Ryzykiem potwierdził wcześniej śmierć osoby w mieście Cuenca, 310 kilometrów na południe od stolicy, po pozostawieniu samochodu krążącego po ulicy pod gruzami w wyniku zawalenia się drugiego piętra domu w środek kompletnego kolonializmu. To miasto położone w Andach.

Będąc w nadmorskiej prowincji El Oro Zginęło 11 osób Wielu z nich nadal jest uwięzionych pod gruzami – wynika z raportu prezydenta. Według Sekretariatu ds. Zarządzania Ryzykiem w tej okolicy zawaliły się niektóre domy, zniszczony został chodnik, a ściany i filary budynku banku pękły, uwięziwszy nieznaną liczbę osób.

Trzęsienie ziemi nawiedziło wybrzeże Ekwadoru oprócz ofiar,

kilka Ludzie zostali uwięzieni Agencje pomocy poszukują. Według wstępnych raportów władz odnotowano mniej szkód.

Trzęsienie ziemi miało miejsce w 12:12 czasu peruwiańskiego (tj. 23:12 czasu meksykańskiego) Czas 85 km na północny wschód od Zarumella, w powiecie Zaromiła – Tumbes.


Narodowe Centrum Operacji Kryzysowych (waluta) wyjaśnił, że jest to plik średnie trzęsienie ziemizgodnie ze zmodyfikowaną densytometrią Mercalliego (imm). Zależność peruwiańska została wyróżniona czerwonym paskiem, ponieważ przekroczyła wielkość 6,0.

Dziesięć minut później, o godzinie 12:22 czasu lokalnego, A.J Wstrząs wtórny o sile 4,1 Do 84 km na północny wschód od Zarumila, Zarumila-Tumbes.

Drugie drżenie zostało sklasyfikowane przez COEN jako ruch międzystopniowy Bardzo lekki i lekkiZgodnie z pomiarem IMM.

On Instytut Geofizyczny Ekwadoru Podał również informacje o dwóch trzęsieniach ziemi, stwierdzając, że jedno miało siłę 6,5 x 29 km od Palau, Guayas; Drugi ma wielkość 4,7 32 km od Palau, Guayas.

READ  Napastnik z Wirginii Walmart ma w swoim telefonie komórkowym listę potencjalnych ofiar | wideo

Trzęsienie ziemi zaobserwowano w Ekwadorze na ulicach Guayaquil iw Machala w prowincji Oro, by wymienić tylko kilka.

Żadne trzęsienie ziemi nie spowodowało ostrzeżenia przed tsunami dla wybrzeży Peru, Hidrografía Peru w szczegółach.

On Narodowy Instytut Obrony Cywilnej (indyjski) z Peru poprosił mieszkańców o zlokalizowanie się w bezpiecznym miejscu, zachowanie spokoju i przygotowanie plecaka na wypadek sytuacji awaryjnych.

ROA