3 grudnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

To nie jest 21 dni!  Ile czasu naprawdę zajmuje wyrobienie nawyku?

To nie jest 21 dni! Ile czasu naprawdę zajmuje wyrobienie nawyku?

Ćwiczenia to jeden z nawyków, który większość ludzi bezskutecznie próbuje wypracować (ilustracja)

Początek roku niesie ze sobą wiele postanowień, które wymagają wyrobienia w sobie nowych, lepszych i zdrowszych nawyków, ale też są trudne w realizacji, bo ich osiągnięcie wymaga wysiłku i dyscypliny.

W obliczu takiego scenariusza wielu z nas ma skłonność do myślenia, że ​​na początek wystarczy jedynie umiejętność powtarzania działania nawyku, który chcemy wdrożyć w swoim życiu, przez 21 dni z rzędu, aż będziemy w stanie go zinternalizować . I żeby wdrożenie kosztowało nas mniej pracy.

Specjaliści w tej dziedzinie zwracają jednak uwagę, że najwyraźniej od pewnego czasu byliśmy oszukiwani, gdyż mit, że nawyk wykształci się w ciągu 21 dni, nie jest prawdą absolutną i wydaje się wynikać z nieścisłych danych, które zostały przedstawione. znany w latach 60. XX w. i stał się tak popularny, że dla wielu stał się rzeczywistością.

Tworzenie nawyku może zająć tygodnie lub miesiące, w zależności od jego trudności i złożoności (prywatne)

Choć mit powstał na podstawie filmu o chirurgii plastycznej, w którym lekarz stwierdził, że 21 dni to czas, jaki zajmuje człowiekowi przystosowanie się do nowego wizerunku, nie ma naukowych dowodów na to, że czas ten dotyczy ogólnie wszystkich nawyków.

Tym samym ostatnie badania zaczęły obalać powszechne przekonanie, że tylko… 21 dni Aby wykształcić nawyk, ponieważ badacze są różni, w tym eksperci od nawyków Wendy Woodtwierdzą, że nie ma magicznej liczby dni i że to złożoność czynności w dużej mierze determinuje ilość czasu potrzebną do wyrobienia nawyku.

Według ekspertów stopień trudności nawyku ma ogromny wpływ na czas potrzebny do zautomatyzowania zachowania, ponieważ nie jest on taki sam Wykształć ten nawyk Od mycia rąk po regularne ćwiczenia – jedno z nich będzie oczywiście wymagało więcej czasu i wysiłku niż drugie.

READ  Odkrycie i zastosowania w medycynie i wielka niewiadoma

W tym sensie dane uzyskane za pomocą sztucznej inteligencji ujawniają różnice w kształtowaniu prostych nawyków w porównaniu z bardziej złożonymi, a wyniki mogą na nowo przemyśleć, w jaki sposób wyznaczamy cele i dążymy do długoterminowych zmian behawioralnych.

Wprowadzenie najtrudniejszych nawyków, takich jak ćwiczenia, będzie wymagało więcej czasu i wysiłku – (z ilustracjami)

Zatem nauka na to wskazuje Czas potrzebny do nabycia nawyku różni się w zależności od jego złożoności Proste zadania można zautomatyzować w ciągu zaledwie tygodnia lub dwóch, a… Chodzenie na siłownię może zająć nie tylko jeden miesiąc, ale kilka miesięcy Ponieważ bardziej złożone działania wymagają większego wysiłku i dokładniejszego planowania, co sprawia, że ​​są trudniejsze w realizacji, a przez to wolniej stają się automatyczną rutyną.

Jednak pomimo Nie ma oficjalnego ustalonego czasu na wyrobienie tego nawyku.Tak, istnieją metody i wskazówki, które mogą pomóc w ułatwieniu tego procesu.

Na przykład eksperci sugerują tworzenie nawyków Twórz środowiska zachęcające do pożądanych zachowań I wykorzystanie sygnałów aktywujących pamięć.

Ze swojej strony zwracają także uwagę, że w pierwszych dniach kształtowania się nawyku należy próbować powtarzać pożądaną czynność, aby ją utrwalić i uwzględniać urozmaicenie rutyny, a nie polegać wyłącznie na Siła woli, Ponieważ może to być kluczem do rozwoju nawyków, które są bardziej trwałe i odporne na zmiany.

W styczniu, miesiącu nowych początków i postanowień, należy pamiętać, że tworzenie zdrowych nawyków to nie tylko myślenie 21 dni Dobry Trwałość i strategiczne projektowanie procedur mają kluczowe znaczenie, ponieważ jednostki pracują nad internalizacją zachowań, które ostatecznie zostaną wdrożone bez świadomego wysiłku.

Ten wykres sugeruje prostą metodę wdrożenia nowych nawyków (specjalne)

Wyniki tego badania pozwalają bardziej realistycznie zrozumieć, w jaki sposób kształtują się nawyki i jak możemy mądrzej pracować, aby zastosować praktyki, które chcemy wdrożyć w naszym codziennym życiu.

READ  DNA zachowane w 6000-letniej "gumie do żucia" ujawnia informacje o naszej ewolucji - Teach Me About Science