22 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ten obraz pokazuje, jak daleko można się posunąć z amatorskim teleskopem za 500 dolarów (koszt Hubble’a to 16 miliardów dolarów)

Ten obraz pokazuje, jak daleko można się posunąć z amatorskim teleskopem za 500 dolarów (koszt Hubble’a to 16 miliardów dolarów)

The Kosmiczny teleskop Hubble Wszechświat pokazuje nam przez dwie dekady Jakbyśmy nigdy wcześniej tego nie widzieliJednak postęp w technologii umożliwił osiągnięcie niezwykłych wyników w dzisiejszej astrofotografii. Pokaż to Andrew McCarthy (kosmiczne_tło na Instagramie), znany z niesamowitego opanowania astrofotografii i z właśnie zaoferowano Nowy test na to, jak daleko możesz się dzisiaj zajść przy skromnej inwestycji.

Filary Stworzenia. To jest adres, który podała NASA słynne zdjęcie Z Mgławicy Orzeł uchwyconej przez Hubble’a w 1995 roku. Ujęcie stało się jednym z najpopularniejszych w tej dziedzinie, oferując fascynujący widok na ten region, w którym „górujące macki gazu i pyłu kosmicznego leżą w sercu M16 (Mgławica Orzeł) ”.

Zrobię zdjęcie z ogrodu. Właśnie to postanowił zrobić McCarthy, już publikując niesamowite zdjęcia Księżyc i Słońce Teraz chce zobaczyć, jak daleko może się posunąć z 12-calowym teleskopem Newtona, używanym modelem za 500 dolarów. Jego celem w tym przypadku była próba odtworzenia słynnego obrazu Hubble’a i użył teleskopu z monochromatyczną kamerą i specjalnymi filtrami, aby uzyskać naprawdę fajne kolorowe zdjęcie.

Hubble kosztował 16 miliardów dolarów. Sam McCarthy przysługa Na Reddicie uchwycenie Hubble’a było „znacznie bardziej dopracowane”, ale rezultat osiągnięty przez montaż jest nadal oszałamiający. Jak sam mówi: „Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że można robić te same zdjęcia [del Hubble] Z podwórka domu. Wystarczy trochę sprzętu i trochę wiedzy! „

Dopracowanie efektu końcowego. Autor podkreślił również, że musiał użyć specjalnego oprogramowania, aby usunąć wszystkie gwiazdy z obrazu – NASA Musiałem też zrobić– co pozwoliło na ukazanie „rozległych struktur gazu i pyłu”. Zdjęcie zostało zrobione przez kilka godzin w ciągu kilku nocy, a do uzyskania idealnej kompozycji użyłem „montażu śledzącego, który kompensuje obrót Ziemi”.

READ  Dido Carrero, kurator i biolog molekularny: „Ludzie bardzo przywiązują wagę do oddzielenia nauki od litery” | kultura

Atmosfera, największy wróg amatorskiego astrofotografa. McCarthy mówił także o największym wrogu amatorskich fotografów gwiazd: naszej atmosferze. „Atmosfera całkowicie blokuje sporą liczbę fotonów i zniekształca resztę. Hubble, James Webb, Spitzer itp. mają tę zaletę, że są w stanie zbierać fotony z celów całkowicie pozbawionych atmosfery”.

Astrofotografowie przyszłości, szykujcie się. Ta granica może wkrótce zniknąć z naszej atmosfery. Dlaczego? No bo z tym Nowy wyścig kosmiczny Zaświadczamy, że możemy skończyć z jakimś rodzajem usługi astrofotografii na żądanie z małymi satelitami, która oferowałaby tę opcję hobbystom. Jak wyjaśnił McCarthy, „teleskopy kosmiczne obsługiwane przez amatorów mogą wkrótce stać się rzeczywistością”.