28 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Tajemnica bliźniaczych galaktyk została wreszcie rozwiązana

o Jeden z każdego typuDwa były widziane po raz pierwszy bliźniacze galaktyki. To było coś naprawdę wyjątkowego, ponieważ znane są z tego, że przypominają płatki lód. Mogą być bardzo podobne, ale nigdy takie same. Od tego czasu wielu naukowców próbowało wyjaśnić to dziwne zjawisko. Przybył najsolidniejszy w 2015 r., ale potrzebowałem dowodu, że w końcu nadszedł teraz, z badaniem właśnie opublikowanym w Comiesięczne zawiadomienia Królewskiego Towarzystwa AstronomicznegoPonadto w wyszukiwaniu kompozycji pojawiają się ważne nowe informacje Ciemna materia.

To znaczy, chociaż oblicza się, że to komponuje 80% składu wszechświataNikt nie wie, z czego jest zrobiony. Wiadomo tylko, że ma masę i podlega grawitacji. Reszta to tylko hipotezy, że te nowe badania przeprowadzone przez międzynarodowy zespół naukowców mogą być bardzo korzystne.

Niesamowite odkrycie bliźniaczych galaktyk

Pierwszą osobą, która zauważyła te dwie galaktyki, był astronom Timothy Hamiltonz Uniwersytetu Stanowego Shawnee.

Nie były to dwie galaktyki, ale powtórzenie jednej galaktyki

Patrzył na dane z Kosmiczny teleskop Hubble Kiedy zobaczył dwie galaktyki, które wydawały się mieć ten sam kształt i wzór z mniej więcej równoległych ciemnych linii w ich centralnym obszarze.