22 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ten chiński statek kosmiczny odkrywa światu, jaka jest głębokość 300 metrów na powierzchni Księżyca

Ten chiński statek kosmiczny odkrywa światu, jaka jest głębokość 300 metrów na powierzchni Księżyca

Azjatycka pomysłowość zdołała przeniknąć do naszego satelity i odkryć ukryte tam tajemnice.

Oszałamiające zdjęcie łazika Yutu-2 przemierzającego powierzchnię Księżyca.

Jest jeszcze dużo nieznany Aby wyjaśnić naszą sprawę SatelitaChociaż wiemy, jaka jest odległość Ziemi od Księżyca lub kto twierdzi, że jest właścicielem Księżyca. Nie ma wątpliwości, że nadchodzące dziesięciolecia będą decydujące dla dopełnienia historii satelity. Przy tej okazji możemy zacząć od nieocenionej pomocy Łazik Yuto-2 i jego wyjątkowy praca w terenie.

Ukryta twarz Księżyca mówi nam więcej o naturalnej historii Księżyca

ostatnie badania, Opublikowano w czasopiśmie naukowym JGR Planetsszacunkowy chiński pojazd juto-2 i prace, które są prowadzone w niedaleka strona księżyca. To właśnie w 2019 roku sonda dotarła do naszego satelity dzięki sondzie Chang’E-4 i od tego czasu wykonuje ważne prace związane z gromadzeniem danych. pomiaryWśród nich wyróżnia się badanie tego, co ukryte pod powierzchnią z satelity.

Dziękuję za Narzędzie LPRRadar penetrujący Księżyc, statek kosmiczny jest do tego zdolny przesyłanie sygnałów radiowych Później w kierunku wewnętrznej części satelity Przechwytywanie echa powstaje wraz z materiałem, w którym się znajduje. Radar ten wykorzystuje różne częstotliwości do wykonywania swojej pracy, pod warunkiem, że są one wykorzystywane wysokie częstotliwości-Narzędzie może wykryć, co jest skonfigurowane materiał Znaleziono tuż pod powierzchniąpodczas gdy z niższe częstotliwości, Głębokość które można osiągnąć wyżej.

Wcześniej statek kosmiczny Yutu-2 był w stanie osiągnąć głębokość 40 metrów około 2020 r., ale przy tej okazji stało się możliwe zbadanie, co znajduje się w 300 metrów pod powierzchnią księżyca. Wydaje się, że istnieją, od 90 m do 5 warstw materiałuA każdy z nich ma swoją grubość i jest największy pod względem wielkości z tych, które znajdują się w głębinach.

Zespół badaczy uważa, jak stwierdzono w swoich badaniach, że ta wewnętrzna konfiguracja satelity wyraźnie o tym świadczy Wulkaniczna przeszłość księżycaco było już podejrzane przez dachy bazaltKtóre powstały w wyniku aktywności wulkanicznej, która tworzy tzw. morza księżycowe, zależnie od przypadku Krater von KarmannaTo właśnie tam wylądowała sonda Chang’E-4.

READ  Kieszonkowa medycyna rodzinna | Gazeta FM

Naukowcy w to wierzą Coraz mniejsza grubość W warstwach w obrębie satelity ze względu na fakt, że Wypędzenie lawy To było za każdym razem mniej widoczne. Ma to również sens, biorąc pod uwagę wszystko, co wiemy do tej pory o aktywności wulkanicznej na Księżycu, która zmniejsza się w miarę starzenia się i ochładzania satelity. I jak Ostatnia niespodziankawydaje się, że możliwe jest również wykrycie A ukryta dziura We wnętrzu Księżyca, co stanowi jedynie uzupełnienie teorii o tym, że miliony lat temu na satelicie znajdowały się wulkany.