14 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Talibowie ostrzegają przed „konsekwencjami”, jeśli USA opóźnią wycofanie wojsk z Afganistanu

Przyjęcie.- Ten Talibowie Ostrzegali o tym w poniedziałek Zjednoczone państwo A ich sojusznicy poniosą „konsekwencje”, jeśli opóźnią wycofanie się z niego Afganistan, zaplanowany na 31 sierpnia, jest możliwością, że Waszyngton rozważa kontynuowanie chaotycznych ewakuacji na lotnisku w Kabulu.

Jeśli USA lub Wielka Brytania poproszą o więcej czasu na kontynuowanie ewakuacji, odpowiedź brzmi: nie. „Albo będą konsekwencje”, powiedział rzecznik Talibów Suhail Shaheen dla brytyjskiego Sky News.

Prezydent USA Joe Biden, pod naciskiem swoich sojuszników, ogłosił w niedzielę możliwość utrzymania wojsk po 31 sierpnia w celu kontynuowania ewakuacji, co dla Shaheena oznaczałoby „przedłużenie okupacji”.

Brytyjski rząd Borisa Johnsona ogłosił na krótko przed tym, że zamierza zaprosić Stany Zjednoczone do przedłużenia operacji w Kabulu poza termin, podczas wirtualnego szczytu Grupy Siedmiu zorganizowanego we wtorek.

Odkąd przejęli władzę w Afganistanie 15 sierpnia, Talibowie Próbują przekonać ludność, że ich reżim będzie mniej brutalny niż poprzedni, w latach 1996-2001. Ale ich obietnice nie przeszkadzają tysiącom w ucieczce z kraju.

Zjednoczone państwo Biały Dom podał w niedzielę, że od 14 sierpnia ewakuował już około 30 300 osób, co ma nadzieję na usunięcie z kraju 15 000 Amerykanów i około 50 000 do 60 000 Afgańczyków. Kraje zachodnie napłynęły jeszcze o tysiące.

Dzień wcześniej szef unijnej dyplomacji Josep Borrell w rozmowie z AFP uznał za „niemożliwe” ewakuację wszystkich ludzi przed 31 sierpnia.

Aby wesprzeć ewakuację, Waszyngton nakazał sześciu głównym komercyjnym liniom lotniczym sprowadzenie ewakuowanych z Kabulu z amerykańskich baz w Zatoce i Europie do Stanów Zjednoczonych.

przerażające zdjęcia na Lotnisko Przyjęcie Od ewakuacji niemowląt i dzieci przekazanych żołnierzom wśród drutu kolczastego i mężczyzn zwisających z samolotów podczas pełnego startu, przebyli cały świat.

Prezydent USA przyznał, że „nie ma możliwości ewakuacji tylu osób bez bólu lub strat i bez łamiących serce obrazów”.

READ  Chiny są gotowe do mediacji w wojnie na Ukrainie

Kilka osób zginęło już w tajemniczych okolicznościach poza lotniskiem. Do tego dochodzi zabicie afgańskiego strażnika w poniedziałek w wymianie ognia z nieznanymi osobami, w które później, według niemieckich wojskowych, wplątali się żołnierze amerykańscy i niemieccy.

Całe rodziny wciąż czekają na cud, który wydarzy się wśród drutów na obwodzie oddzielającym talibów od sił amerykańskich w pobliżu lotniska, gdzie dostęp jest nadal utrudniony.

Biden wyjaśnił, że ta granica została rozszerzona za zgodą talibów, kilka godzin po tym, jak obwiniono przywódcę ruchu fundamentalistycznego, Amira Khana Muttaki. Zjednoczone państwo Chaos na lotnisku i zdałem sobie sprawę, że to nie potrwa długo.

Przeczytaj także: „Nie ma sposobu na ewakuację ludzi bez bólu” – przyznaje Biden do chaosu na lotnisku w Kabulu

Miasto Przyjęcie Zdobądź trochę spokoju. Talibscy bojownicy patrolują jego ulice i obserwują ich z punktów kontrolnych.

Chociaż rząd nie został jeszcze utworzony, trwają negocjacje z osobami afgańskimi w celu utworzenia rządu „integracyjnego”.

Ale talibowie ostrzegali, że nie ogłoszą utworzenia nowego rządu, dopóki będą amerykańscy żołnierze. AfganistanŹródło z Ruchu Islamskiego powiedziało AFP.

Fundamentaliści z kolei starają się narzucić obraz swojej władzy, zastępując afgański trójkolorowy białą flagą ruchu.

na autostradzie PrzyjęcieMłodzi mężczyźni sprzedawali talibskie flagi z czarnym tekstem deklarującym islam i oficjalną nazwę reżimu: „Islamski Emirat Afganistanu”.

„Naszym celem jest podniesienie flagi Emiratu Islamskiego w całym Afganistanie” – powiedział w ten weekend AFP przedstawiciel handlowy Ahmed Shakib, student ekonomii.

Za granicą Przyjęcie Nastąpił wybuch oporu przeciwko Talibowie. Kilku byłych żołnierzy rządowych zebrało się w dolinie Panjshir, na północ od Kabulu, która jest znana jako twierdza antytalibańska.

A talibowie ogłosili w poniedziałek, że otoczyli bojowników ruchu oporu, pomimo jego twierdzenia, że ​​„próbują rozwiązać tę kwestię pokojowo”.

Niepotwierdzone wiadomości informowały wieczorem o starciach w dolinie, w której schronił się były wiceprezydent Amrullah Saleh i zadeklarował opór przeciwko fundamentalistom.

READ  COVID-19: w pierwszym tygodniu listopada zaszczepią nastolatki w wieku 12-17 lat

W mediach społecznościowych konta pro-oporowe zaprzeczają jakimkolwiek postępom TalibowieI upewniając się, że zasadzki ich powstrzymają.

Jednym z przywódców ruchu w Pandższirze, nazywanym Narodowym Frontem Oporu, jest Ahmed Massoud, syn znanego antytalibańskiego przywódcy Ahmeda Shaha Massouda.

Rzecznik frontu Ali Maysam Nazari powiedział AFP, że NLF są gotowe na „przeciągający się konflikt”, jeśli nie zostanie osiągnięty kompromis z talibami w sprawie zdecentralizowanego rządu.

Według rzecznika, tysiące Afgańczyków przybyło do Pandższiru, by walczyć z nowym reżimem lub ubiegać się o azyl. „Jesteśmy gotowi bronić Afganistanu i ostrzegać przed rozlewem krwi” – ​​powiedział Massoud w niedzielę Al Arabiya.

Przeczytaj także: USA przyspiesza ewakuację w Afganistanie; Atak strachu

agv