2 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Haiti każe meksykańskim kretom zaprzestać poszukiwań osób, które przeżyły trzęsienie ziemi

Lee Kayesa, Haiti. Meksykańska brygada ratunkowa Los Tobos ogłosiła w poniedziałek, że rezygnuje z poszukiwań ocalałych. Trzęsienie ziemi Haiti na prośbę władz haitańskich.

Lider grupy ratowników przesiedlonych na Haiti, Luis Alba, powiedział EFE, że Służba Ochrony Ludności poinformowała ich w niedzielę wieczorem o decyzji zakończenia poszukiwań z ekipami ratowniczymi w Les Cayes, mieście najbardziej dotkniętym trzęsieniem ziemi.

„Już zamierzamy wypuścić ekipę do Port-au-Prince, aby wrócić do domu” – powiedział meksykański ratownik. „Osobiście jest mi smutno, ale musimy szanować decyzje władz”.

Krety, które brały udział w akcjach ratunkowych w wielu krajach po klęskach żywiołowych i zawalonych budynkach, od czterech dni pracują na Haiti, szukając potencjalnych ocalałych uwięzionych pod gruzami.

Ani Obrona Cywilna, ani rząd Haiti nie odpowiedziały na pytania Yvesa o powody odejścia meksykańskiej brygady.

Źródło z Haitian Relief Agency potwierdziło, że poszukiwania osób, które przeżyły trzęsienie ziemi, nie ustały, ponieważ zginęło 2207 osób, 12 268 zostało rannych, a 344 inne zaginęły.

W niedzielę wieczorem Ochrona Cywilna ogłosiła za pośrednictwem Twittera, że ​​24 osoby, które zostały uwięzione na szczycie Macaya, góry na północny zachód od Les Caye, zostały uratowane żywcem od dnia trzęsienia ziemi.

Uratowani, 20 dorosłych i 4 nieletnich, zostali przewiezieni helikopterem do miasteczka Camp Berrin, gdzie otrzymali opiekę medyczną, żywność i artykuły higieniczne.

Ml

READ  Wiadomości, wstrząsy wtórne, ostrzeżenie przed tsunami i nie tylko