25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Tak się bawisz, gdy jest kilkadziesiąt stopni poniżej zera

Tak się bawisz, gdy jest kilkadziesiąt stopni poniżej zera

Na początku ubiegłego miesiąca Dowiedz się o tym z naszymi kolegami z Extra Life Ciekawostka w Globalna mapa ruchu parowego: Platforma dystrybucji gier wideo Zarejestrowana aktywność na Antarktydzie. Było to wciąż ciekawe odkrycie, biorąc pod uwagę, że najwyraźniej gracze znajdowali się w jednym z najzimniejszych, najsuchszych i najbardziej wietrznych regionów planety.

Na kontynencie znajdują się obiekty naukowe w około trzydziestu krajach, ale ekstremalne warunki pogodowe utrudniają życie dużej liczbie ludzi. Najważniejszym pytaniem było, czy rzeczywiście ktoś gra w gry w temperaturach kilku stopni poniżej zera. Wspomniany moderator mógł porozmawiać z graczem uważanym za najbardziej wysuniętego na południe gracza na Steamie.

Argentyńczyk dzwoni do Steam z Antarktydy

Rodrigo Forneronastarszy student inżynierii elektronicznej, tymczasowo zmienił przyjemny klimat gór Kordoby, prowincji położonej w Centralny region Argentyny, przez zamarznięty krajobraz Antarktyki, który, jak na ironię, pod lodem kryje wiele wulkanów. Pomimo swojej roli technika naukowego w bazie Belgrano 2, 24-latek nie porzucił jednego ze swoich ulubionych zainteresowań.

Jednak dotarcie na Antarktydę nie było łatwe. Forneron twierdzi, że zapisał się na telefon do Argentyńskiego Instytutu Antarktycznego (IAA) i po sesjach informacyjnych i egzaminach ostatecznie został wybrany do prowadzenia działań na kontynencie. Kolejnym krokiem była podróż z Ushuaia do miejsca docelowego wraz z resztą ekipy na wycieczce Lodołamacz morski nazywa się Almirante Irizar.

Statek, będący podstawą wypraw transportowych i zaopatrzeniowych na Antarktydzie, przekroczył Cieśninę Drake'a, zaczął łamać lód i tak rozpoczęła się jego misja. Jak Technik naukowy Na Antarktydzie ten przyszły inżynier elektronik jest odpowiedzialny za wdrażanie procedur konserwacji i kontroli opracowanych na miejscu instrumentów różnych specjalności.

Para Antarktydy 2

Baza Belgrano 2 posiada laboratorium i stację meteorologiczną, w której prowadzone są badania warstwy ozonowej, dwutlenku węgla i promieniowania ultrafioletowego. „Istnieje obserwatorium, sejsmografy i specjalizacja z geodezji, która bada ruch płyt kontynentalnych” – wyjaśnia Forneron.

READ  Koniec jest bliski: naukowcy ujawnili datę, kiedy Ziemia może zostać pożarta przez Słońce

„Konserwacja zasadniczo polega na sprawdzeniu, czy dane są prawidłowe i czy urządzenie działa w odpowiednich zakresach, tj. czy wszystkie pracują w Temperatury -40 stopniPrawie i muszą pozostać stabilne. Naszym zadaniem jest właśnie podjęcie niezbędnych działań, aby temu zapobiec, demontaż i dokonanie napraw, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Rodrigo Forneron i gry wideo

Jak mówimy, młody człowiek nie porzucił swojego hobby, jakim jest granie w gry wideo. W rzeczywistości ta aktywność zapewniała mu rozrywkę w tym momencie, gdy był z dala od rodziny i przyjaciół, ale otoczony śniegiem, współpracownikami i instrumentami naukowymi. „Dużo mierzę się czasem, ale poświęcam na to dwie godziny dziennie” – przyznaje Forneron w Vida Extra o graniu na Antarktydzie.

Baza wojskowa Deir Antar Belgrano 2Baza wojskowa Deir Antar Belgrano 2

Łącze internetowe w tym miejscu jest bardzo ograniczone, a laboratorium ma dostęp priorytetowy, więc bohater był na tyle ostrożny, że pobrał kilka gier na swój komputer. Według niego są dni, kiedy połączenie działa tak dobrze, że może Oglądaj filmy na YouTubeAle w inne dni nie można nawet wysyłać wiadomości WhatsApp.

50 kilometrów podwodnych wulkanów pod lodem Antarktyki.  Nowe odkrycie włoskiej wyprawy

Forneron nie jest jedynym, który gra w gry wideo, ale myśli, że jest jedynym na Steamie. Tak naprawdę kolega wziął Xbox Series ze Steama. Chociaż platforma jest dostępna w trybie online, unika gry online, właśnie ze względu na ograniczenia łączności.

Zdjęcia | Rząd Argentyny (1, 2) | Rodrigo Forneron | para

W Chatace | EA odkłada „Dead Space” z powrotem do szuflady: po dziesięciu latach oczekiwania seria horrorów dobiegła końca