23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sprzedawane na Manhattanie z 67% rabatem.

Sprzedawane na Manhattanie z 67% rabatem.

Sektor nieruchomości biurowych nie przeżywa najlepszego momentu ze względu na pojawienie się pracy zdalnej. Na zdjęciu ogólny widok niektórych z najbardziej znanych budynków Manhattanu, takich jak Empire State Building, Chrysler Building i One Vanderbilt. Zdjęcie: Getty Images. (Michael Lee za pośrednictwem Getty Images)

(Bloomberg) — Budynek biurowy w Nowym Jorku jest własnością spółki zależnej powiązanej firmy. Będzie sprzedawany z dużym rabatem.

Empire Capital Holdings i Namdar Realty Group zgodziły się na zakup nieruchomości Znajduje się pod adresem 321 West 44th Street. Według poinformowanych źródeł, które poprosiły o anonimowość ze względu na prywatny charakter informacji, za mniej niż 50 milionów dolarów. Kwota ta stanowiłaby dyskonto w wysokości około 67% w stosunku do kwoty około 153 milionów dolarów zapłaconej przez zarząd powiązanych funduszy w 2018 roku..

Źródła wyjaśniły, że transakcja była krótką sprzedażą, co oznacza, że ​​spółka Associated i jej pożyczkodawcy zgodzili się sprzedać nieruchomość za kwotę niższą niż pozostała do spłaty kwota kredytu hipotecznego. Saldo kredytu na wieżę wynosi ponad 100 milionów dolarów, powiedziała jedna z osób. Krótka sprzedaż stała się bardziej powszechna w sektorze biurowym, ponieważ wartości spadły poniżej kwot kredytów.

10-piętrowy budynek w dzielnicy Hell’s Kitchen na Manhattanie ma powierzchnię około 20 400 metrów kwadratowych. Wśród najemców znajdują się Battery Studios i agencja reklamowa AKA.

Sprzedażą zajęła się Grupa CBRE. Rzecznicy powiązanych, Empire i CBRE odmówili komentarza. Przedstawiciel Namdaru nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.

Zdjęcie biurowca zlokalizowanego przy 321 West 44th Street w Nowym Jorku, sprzedanego z 67% rabatem przez spółkę zależną Associated Cos.  Zdjęcie: Google Street View. Zdjęcie biurowca zlokalizowanego przy 321 West 44th Street w Nowym Jorku, sprzedanego z 67% rabatem przez spółkę zależną Associated Cos.  Zdjęcie: Google Street View.

Zdjęcie biurowca zlokalizowanego przy 321 West 44th Street w Nowym Jorku, sprzedanego z 67% rabatem przez spółkę zależną Associated Cos. Zdjęcie: Google Street View.

Wartość nieruchomości biurowych spadła w Stanach Zjednoczonych w związku z rosnącymi kosztami kredytów i spadkiem popytu w związku ze wzrostem popularności pracy zdalnej. Podczas gdy nowo wybudowane lub odnowione wieżowce były w stanie przyciągnąć najemców wysokimi czynszami, starsze budynki miały trudności z zapełnieniem powierzchni.

READ  Karty kredytowe i debetowe Mastercard znikają; Oto lista tych, które nie będą już akceptowane

W ciągu ostatnich dwóch lat rynek w dużej mierze zamarł, ponieważ pożyczkodawcy i właściciele nie doszli do porozumienia w sprawie cen i zatrzymali aktywa, zamiast sprzedawać je po okazyjnych cenach. Ale Zbliżające się terminy zapadalności i rosnące koszty zaczynają skłaniać coraz więcej właścicieli domów do ograniczania strat. Banki, które często nie chcą przejmować zarządzania biurowcami, zachęcane są także do współpracy z właścicielami w ramach transakcji mających na celu znalezienie nabywców na nieruchomości, w tym do krótkiej sprzedaży.

Niektóre transakcje, w tym ta, pokazały, jak inwestorzy cenią budynki. Inne niedawno sprzedane budynki biurowe to 1740 Broadway, który Blackstone kupił za 605 mln dolarów w 2014 r. Firma private equity ostatecznie anulowała inwestycję w wieżę i zgodziła się z pożyczkodawcą na sprzedaż nieruchomości za około 186 mln dolarów w tym roku.

Empire Capital, który inwestuje w nieruchomości komercyjne na rzecz zamożnych rodzin, szuka ofert w obliczu niedawnych zawirowań na rynku mieszkaniowym. Firma kupiła 1200 Sixth Street i udziały w Mercedes House. Firma nawiązała także współpracę z innymi partnerami, aby w 2022 r. kupić 1330 Sixth Avenue od Blackstone i dewelopera RXR z dużym rabatem.

Empire współpracowało już wcześniej z firmą Namdar przy nabywaniu innych wieżowców biurowych. Obie firmy kupiły 830 Third Ave. W 2022 r.

Bo powiązane. Pozostaje jednym z największych urzędników. Firma była jednym z głównych deweloperów stojących za Hudson Yards, która przyciągnęła takich najemców, jak Point72 należący do Steve’a Cohena i Meta Platforms, spółka-matka Facebooka. Powiązany założyciel Steve Ross również poczynił duże zakłady na biura w West Palm Beach, od początku pandemii pozyskiwając najemców takich jak Goldman Sachs Group.

ORYGINALNA NOTATKA: Właściciel Nowego Jorku sprzedaje swoje biuro na Manhattanie z rabatem około 67%.

©2024 Bloomberg L.P