23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

IBM uruchamia dla każdego bezpłatne i certyfikowane szkolenie z zakresu cyberbezpieczeństwa – Enséñame de Ciencia

IBM uruchamia dla każdego bezpłatne i certyfikowane szkolenie z zakresu cyberbezpieczeństwa – Enséñame de Ciencia

W ostatnich latach odnotowano zdumiewający wzrost liczby cyberataków i oszustw drogą elektroniczną, wynikający z popularności sieci społecznościowych i ich dużego zasięgu, a także z faktu, że cyberprzestępcy odkryli nowe metodologie oparte na sztucznej inteligencji lub sztucznych inteligencji w celu generowania coraz bardziej wyrafinowanych metod mających na celu wyrządzenie szkody Użytkownikom. Jeśli jesteś fanem informatyki lub interesujesz się jej studiowaniem, podpowiemy Ci, że jedną z najciekawszych i najlepiej opłacanych dziedzin jest dziś cyberbezpieczeństwo, którego celem jest ochrona użytkowników, zarówno indywidualnych, jak i organizacji, przed atakami cyfrowymi. Dziś udostępniamy Państwu całkowicie darmowy kurs oferowany przez jedną z najważniejszych firm komputerowych na świecie, przez którą rozumiemy IBM.

Cyberbezpieczeństwo i jego znaczenie we współczesnym świecie

Według opinii ekspertów można powiedzieć, że cyberbezpieczeństwo to zbieżność ludzi, procesów i technologii, które wspólnie chronią organizacje, osoby lub sieci przed atakami cyfrowymi. Ma to ogromne znaczenie zarówno w Meksyku, jak i na całym świecie ze względu na rosnącą liczbę cyberzagrożeń oraz konieczność ochrony wrażliwych informacji i kluczowych systemów. W meksykańskiej gastronomii ważną rolę odgrywa także cyberbezpieczeństwo. Wraz ze wzrostem liczby transakcji online i wykorzystaniem elektronicznych systemów płatności restauracje i przedsiębiorstwa związane z żywnością muszą zadbać o ochronę danych swoich klientów i bezpieczeństwo swoich systemów zamówień online. Na całym świecie cyberbezpieczeństwo jest niezbędne w różnych sektorach, takich jak bankowość, opieka zdrowotna, firmy technologiczne i instytucje rządowe. Ochrona wrażliwych informacji, zapobieganie cyberatakom i szybkie reagowanie na incydenty to kluczowe aspekty cyberbezpieczeństwa.

O kursie

Ten ćwiczenie Jest on hostowany na platformie edukacyjnej EdX i prowadzony przez firmę IBM, lidera w dziedzinie technologii, obliczeń i badań. Nazywa się IBM: Podstawy cyberbezpieczeństwa i jak dotąd zarejestrowało się w nim ponad 81 studentów. Ponadto ten kurs jest w 100% online, ma ocenę 4,1 gwiazdki na 5, jest bezpłatny, ma elastyczny harmonogram i wymaga jedynie 4-tygodniowej inwestycji (zalecane jest 4-8 godzin tygodniowo).

READ  Ford wyznacza datę nowej generacji Everest, Ranger SUV

Zarejestruj się na kursy: Aby uzyskać dostęp do tego kursu, wystarczy się zalogować link bezpośredniZarejestruj się i rozpocznij naukę.

Kurs IBM Cybersecurity z certyfikatem EdX

Oczekiwana nauka

Kiedy już będziesz w stanie ukończyć każdy z modułów składających się na program kursu, Twoi trenerzy zaplanują dla Ciebie opanowanie następujących umiejętności wyszczególnionych poniżej:

-Definiowanie cyberbezpieczeństwa i opisywanie podstawowych pojęć

-Opisać, jak wykorzystać testy penetracyjne w cyberbezpieczeństwie.

-Wyjaśnij rolę szyfrowania w cyberbezpieczeństwie i jak z niego korzystać.

-Opisać cel, funkcję i rodzaje zapór ogniowych.

-Opisz triadę CIA składającą się z tajemnicy, integralności i dostępności.

-Opisać socjotechnikę i sposób jej wykorzystania w atakach phishingowych i spear-phishingowych.

– Opisać różne typy modeli ataków na cyberbezpieczeństwo.

-Opisać, dlaczego krytyczne myślenie jest ważną umiejętnością specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa.

Zarys programu nauczania

To szkolenie znajduje się Podzielony na 4 jednostki lub sekcjeKtóre należy ukończyć w całości, aby zdobyć wiedzę i umiejętności określone przez trenerów jako cele kursu.

Część 1 Historia cyberbezpieczeństwa: W tej części znajdziesz krótki przegląd historii cyberbezpieczeństwa. Poznasz także podstawową terminologię i funkcje w cyberbezpieczeństwie.

Część 2 Krótki opis typów aktorów i ich motywacji: W tej części znajdziesz krótki przegląd typów aktorów i ich motywacji. Zrozumiesz także różne rodzaje ataków i ich wpływ na organizację i poszczególne osoby. Dowiesz się również o dostępnych narzędziach, które pomogą Ci w każdym dochodzeniu dotyczącym cyberbezpieczeństwa.

Część 3 Przegląd podstawowych koncepcji bezpieczeństwa: W tej części opisano kilka podstawowych koncepcji bezpieczeństwa, które są ważne w każdej roli związanej z cyberbezpieczeństwem. Triada CIA zostanie wyjaśniona bardziej szczegółowo. Zaczniesz także dowiadywać się o znaczeniu reagowania na incydenty i ram cyberbezpieczeństwa. Na koniec otrzymasz przegląd najlepszych praktyk w zakresie ładu informatycznego i zgodności.

Moduł 4 Przegląd kluczowych narzędzi bezpieczeństwa: W tym module zapoznasz się z kluczowymi narzędziami bezpieczeństwa, w tym zaporami sieciowymi, oprogramowaniem antywirusowym i szyfrowaniem. Poznasz testy penetracyjne i kryminalistykę cyfrową. Dowiesz się, gdzie możesz uzyskać zasoby na temat branży i aktualnych zagrożeń, aby pomóc w przyszłych badaniach nad cyberbezpieczeństwem.

READ  Świąteczne legowiska dla psów i kotów napełnią Twój dom świąteczną atmosferą

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.