23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

SpaceX wystrzeli z wybrzeża Kalifornii rakietę Telemundo 52

SpaceX wystrzeli z wybrzeża Kalifornii rakietę Telemundo 52

W poniedziałkowy wieczór SpaceX po raz kolejny podejmie próbę wystrzelenia rakiety Falcon 9 w spektaklu, który będzie można zobaczyć na niebie południowej Kalifornii.

Pierwotnie rakieta Falcon 9 miała wystartować w czwartek w bazie sił kosmicznych Vandenberg na zachód od Santa Barbara. Zostało przełożone po weekendowej burzy.

Rakieta niosąca 22 satelity internetowe Starlink wystartuje na niską orbitę okołoziemską W poniedziałek o 19:30około 15 minut po zachodzie słońca.

Widzowie obserwowali, jak satelity pozostawiają ślad chmur po starcie, w transmisji na żywo ze startu na koncie X firmy SpaceX.

Burza, która nadeszła w sobotę, już minęła. Jeśli niebiosa Wystarczająco jasne Rakieta wystartuje we właściwym czasie z bazy położonej około 260 mil na północny zachód od Los Angeles, a Falcon 9 i jego pióropusz są często oświetlane przez zachodzące słońce na ciemnym niebie, tak jak miało to miejsce podczas wystrzelenia Falcona 9 przez SpaceX 8 lutego. .

Wystrzelenie po zachodzie słońca i przed wschodem słońca zwykle zapewnia najlepsze widoki, ponieważ rakieta odbija promienie słoneczne na ciemne niebo w tle.

Okno startowe pozostanie otwarte do 23:30, a obserwatorzy nieba aż do Sonoma, Reno, południowego Kolorado oraz części Utah, Nowego Meksyku i zachodniego Meksyku będą mogli zobaczyć rakietę i jej pióropusz ucieczkowy, jeśli zatrzyma się wcześniej na etapie startu okno. .

Pocisk może również wytworzyć grzmot dźwiękowy kilka minut po starcie, który będzie słyszalny wzdłuż części wybrzeża w miarę wznoszenia się na południe. Wzmacniacz pierwszego stopnia wyląduje na statku bezzałogowym na morzu.

SpaceX posiada konstelację satelitów Starlink, które krążą wokół Ziemi na wysokości około 540 mil, a rakiety firmy przenoszą je w przestrzeń kosmiczną. Sieć Starlink ma na celu zapewnienie szybkiego Internetu w dowolnym miejscu na świecie.

Władze ostrzegły o możliwych skutkach całkowitego zaćmienia słońca dla ruchu lotniczego.

READ  Gwiazda bije rekord zbliżając się do czarnej dziury

Jeśli warunki oświetleniowe są odpowiednie, w pociągu pojawiają się satelity widziane na nocnym niebie. Satelity są czasami widoczne w ciągu pierwszych kilku minut po zachodzie słońca i przed wschodem słońca, kiedy słońce znajduje się poniżej horyzontu, ale satelity są wystarczająco wysoko, aby odbijać bezpośrednie światło słoneczne.

Skorzystaj z trackera ZnajdźStarlink Aby znaleźć najlepsze nadchodzące godziny oglądania.

Ta historia pojawiła się po raz pierwszy w siostrzanej stacji NBCLA Telemundo 52. Kliknij Tutaj Aby przeczytać tę historię w języku angielskim.