9 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Śmierć królowej Elżbiety II Wielkiej Brytanii „smutna”

śmierć Królowa Elżbieta II Wielkiej Brytanii Miliony ludzi były wstrząśnięte, ponieważ chociaż jego zdrowie było słabe, nikt, nawet jego krewni, nie spodziewali się, że będzie oddychał po raz ostatni w zamku Balmoral 8 września 2022 roku. Chociaż jego oficjalne powody nie zostały ujawnione. śmierci, ekspert ujawnił, że zmarł z „Złamane serce”.

„Myślę, że w końcu umarła z powodu złamanego serca, naprawdę. Po odejściu Felipe już nigdy nie była taka sama. Byli razem przez 74 lata. Był, jak powiedziała, jej siłą i wsparciem. Wspierał ją we wszystkim, co robiła w życiu, ” powiedziała ekspertka od królewskiej Katie Nicholl. : Myślę, że można powiedzieć, że to nie zadziała. Nie mogła być królową, która była bez wsparcia Filipa i myślę, że coś w niej umarło, kiedy odszedł.

(Zdjęcie z 23 listopada 1947. Księżniczka Elżbieta i książę Filip pozują na Broadlands, w Rumsey w Anglii, podczas miesiąca miodowego / AP)

Najbardziej emocjonalnym momentem dla wielu było opuszczenie trumny Elżbiety II do królewskiej krypty w Windsorze, ponieważ symbolicznie oznacza to koniec jej istnienia i panowania.

„Ale w rzeczywistości widzowie mogą nie zdawać sobie sprawy, że królowa odkryła to wszystko, ponieważ w tym samym królewskim skarbcu, który obecnie jest fałszywy, znajduje się trumna księcia Edynburga” – powiedziała Katie. Mianowicie, że matka obecnego króla Karola III wyraźnie poprosiła o umieszczenie jej w pobliżu jedynego partnera.

Książę Filip, książę Edynburga, królowa Elżbieta II

(Elizabeth II i książę Edynburga stojący na terenie Broadlands, początek 2007 r. Broadlands jest domem dla wuja księcia, Earl Mountbatten/The Associated Press)

– Powiedziała: „Nie otwieraj piwnicy mojego ojca”, do której wszyscy kończą, ponieważ wiedziała, że ​​tak się stanie, i chciała, aby ta ostatnia podróż odbyła się z Filippi u jej boku.

Wytrzymała tak długo, jak to możliwe. Wykonała swoją konstytucyjną pracę. Przysiągła swojemu nowemu premierowi. Upewniła się, że wszystko zostało zaaranżowane i myślę, że w końcu po prostu chciała z nim wrócić i myślę, że dlatego zobaczyłem podwójną tęczę wokół Pałacu Buckingham i Zamku Windsor”.

READ  Formy Julii Burza Tropikalna; jedzie do południowo-wschodniego Meksyku

Filip Edynburgpoślubiony Izabela II Od ponad 70 lat zmarł 9 kwietnia 2021 roku w wieku 99 lat.