28 września, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Program przyjmowania nieletnich z Ameryki Środkowej w Stanach Zjednoczonych przeżywa kryzys

Program recepcji pałacowej ZbawicielA Gwatemala s HondurasStaraj się unikać podróży same dzieci W Stanach Zjednoczonych napotykasz problemy, które stwarzasz osłabiać dla wnioskodawców w swoich krajach raport z Międzynarodowego Projektu Pomocy Uchodźcom (IRAP).

Przy obecnym tempie zajmie to ponad dekadę leczyć Tylko wnioski złożone przez rodziny w latach 2014-2017.

W badaniu wyszczególniono rodziny, które zamierzają uzyskać dostęp do programu Nieletni z Ameryki Środkowej (CAM), a nawet ci, którzy są już w trakcie wdrażania, borykają się z wąskimi gardłami w swoich żądaniach, czasem oczekiwania długi czas Brak porady i pomocy prawnika.

Założona w 2014 roku przez ówczesnego prezydenta Barack ObamaCAM ma na celu powstrzymanie napływu dzieci samodzielnie przekraczających granicę, umożliwiając rodzicom dzieci mieszkających w Stanach Zjednoczonych przywiezienie ich Prawnie.

Program napotkał jednak szereg barier, a nawet wyeliminował je pod rządami Donald Trump (2017-2021), decyzja o pozwaniu przez pokrzywdzonych rodziców.

Administracja prezydenta Joe Bidena ożywiła program i ogłosiła w zeszłym roku a rozbudowa Dzięki temu, oprócz rodziców nieletnich, o dzieci mieszkające w tzw. Trójkącie Środkowoamerykańskim ubiegali się inni opiekunowie o różnych statusach imigracyjnych.

Raport wykazał jednak, że „bez wystarczających środków na poprawę” czas Z oskarżenie i przejrzystości, program CAM drastycznie nie spełni swoich obietnic”.

Raport wskazuje również, że ze względu na brak Pojemność Od Administracji Demokratycznej do Reformy Chronicznych Problemów „Wiele kwalifikujących się rodzin nie może nawet złożyć wniosku CAM, a tysiące czeka w nieskończoność na ponowne połączenie ze swoimi rodzinami w Stanach Zjednoczonych”.

Od marca 2021, kiedy ponownie uruchamiam program, tylko sto ok 3800 rodzin Według raportu osoby kwalifikujące się do wjazdu do Stanów Zjednoczonych spełniły swoje wymagania.

Lacy Broemel, analityk polityczny w IRAP I współautor raportu wezwał administrację Bidena w oświadczeniu do wprowadzenia zmian. „Dla tysięcy rodzin oczekujących obecnie na ponowne połączenie w ramach programu CAM i tysięcy innych, które się kwalifikują, te zmiany nie mogą czekać”.

READ  Książę Andrzej pozbawiony tytułów wojskowych i królewskiego patronatu

IRAP i 100 organizacji wspierających imigrantów wysłało list do Administracja Bidenaprzedstawiając kroki, jakie rząd może podjąć w celu realizacji programu, przed którym obecnie stoi proces sądowy wniesiony przez 15 stanów republikańskich pod przewodnictwem Teksasu.

Z informacjami z EFE