20 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Silksong, ile zostało do premiery?

Silksong, ile zostało do premiery?

Nie ma wątpliwości, że Hollow Knight to jedna z uroczych gier Metroidvania aby można było wywołać więcej gniewu; Z ogromną mapą, wrogami, opcjami i mnóstwem zabawy wszyscy czekaliśmy, aż Team Cherry w końcu ogłosi grę Ostateczna data wydania z jego kontynuacji, Hollow Knight: Pieśń JedwabiuAle czas mija, a my nadal nie mamy jasnych wiadomości na ten temat, pomimo ich obietnicy, że trafi do sprzedaży w tym roku, 2023.

Minęły trzy miesiące, odkąd otrzymaliśmy najnowsze oficjalne wieści na temat prac nad Hollow Knight: Silksong. Matthew Griffin (dyrektor marketingu gry) powiedział na swoim oficjalnym koncie na Twitterze, że planują wypuścić ją w pierwszej połowie 2023 roku (co się nie stało), ale chcieli „poświęcić niezbędny czas” na jej opracowanie i wdrożenie. Najlepszy ze wszystkich.

Kiedy pojawi się Hollow Knight: Silksong?

Oczywiście, sprawy wcale nie są jasne. Przypomnijmy, że Hollow Knight: Silksong ukaże się teoretycznie jednocześnie na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X | S i Nintendo Switch (trochę więcej, a wydali też na Game Boya), z obietnicą i faktem, że abonenci Xbox Game Pass będą mogli cieszyć się tytułem od dnia jego premiery. Ale oczywiście, kiedy nastąpi ta premiera?

Z tego, co widzieliśmy do tej pory w grze, silnik graficzny w ogóle się nie zmienił, a tytuł wygląda dokładnie (dobrze) jak pierwszy Hollow Knight. Prawda jest taka, że ​​minęło ponad trzy i pół roku (dokładnie w lutym 2019 r.) od pierwszego ogłoszenia, więc wydaje się, że z pewnością mają więcej niż wystarczająco dużo czasu, aby stworzyć zawartość, która ich czeka. Pierwsza obietnica, która była „przed czerwcem 2023 r.”, została już złamana.

Przypomnijmy, że początkowo Silksong miał być prostym DLC do pierwszej gry Hollow Knight, która ukazała się w 2017 roku, ale pierwszy tytuł był tak udany i dobrze przyjęty, że Team Cherry zdecydowało się wydać Silksong nie jako rozszerzenie, a jako samodzielna gra. To prawda, że ​​zgodnie z tym, co powiedział niedawno Geoff Kelly, pandemia COVID-19 poważnie wpłynęła na tworzenie gier, a trzeba też mieć na uwadze, że Team Cherry to stosunkowo młody ludzki zespół… lat i bez zmiany silników lub aktualizacji czegokolwiek, mieli wystarczająco dużo czasu.

READ  To kosztuje każdy samochód elektryczny

Czego możemy się spodziewać po tej nowej wersji?

Jak wspomniano wcześniej, wydaje się jasne, że z oficjalnych zdjęć i filmów nie zobaczymy żadnych nowości w dziale graficznym, ale zobaczymy wiele innych nowości w zakresie mechaniki gry.

Po pierwsze, w wideo prezentacyjnym opublikowanym przez samych deweloperów wspominają, że możemy spodziewać się kontynuacji historii Horneta z nowym, rozległym królestwem, z nową mechaniką i ruchami, a także ponad 150 nowymi wrogami, w tym wymagającymi . Natkniemy się również na wielu nowych przyjaciół NPC, nowe miasta do odpoczynku i uzupełnienia zapasów, nowe zadania i obiekty, nowe gadżety, krótko mówiąc, wszystko, czego możemy oczekiwać od nowej iteracji tego, co już możemy uznać (lub nie?) za franczyzę.

Niestety, nie możemy powstrzymać się od czekania (obsesyjnie, to wszystko zostało powiedziane), aż Team Cherry ponownie przemówi i przekaże więcej oficjalnych informacji.